magazin
Magyar-vietnámi románcot kapunk Valentin-napra. Az almafa virága két, különböző nemzethez tartozó párról szól a 70-es évek és a jelen Budapestjén,…
továbbmagazin
A nagyszabású, magyar-mongol-ausztrál-angol koprodukcióban készülő tatárjárásos film alkotói nagy kaszabolások helyett azt akarják megfejteni, hogy…
továbbhír
A Nemzeti Filmintézet visszautasította, a szerb és a szlovák filmalap mellett viszont az Eurimages európai koprodukciós alap is támogatja Tolnai…
továbbhír
Soós Péter jelenleg is forgó 1242 - A Nyugat kapujában című filmje további 1 milliárd 232 millió forint gyártási támogatást kapott a Nemzeti…
továbbmagazin
Jövő februárban érkezik a mozikba az első magyar-vietnámi koprodukció, Az almafa virága című romantikus dráma. A film alkotóival és színészeivel…
továbbhír
Bár az európai produkciók szinte teljesen leálltak az HBO Max-nál, de egy régiós tartalom még megvalósulhat: Spy/Master címen, román-magyar…
továbbpodcast
Macerás és idegtépő folyamat a nemzetközi koprodukciók készítése, és mégis, a pozitívumok messze túlsúlyban vannak a negatívumokhoz képest. Ebben…
továbbhír
Az Európa Tanács filmalapja 260 000 euró támogatást szavazott meg a szlovák-cseh-magyar koprodukcióban készülő Forrás című, 80-as években játszódó…
továbbhír
A 75. Locarnói Filmfesztiválon versenybe került az Így ért véget a nyár című szlovén-magyar-olasz koprodukcióban készült kisjátékfilm.
továbbhír
Lengyel-magyar koprodukcióban, a Nemzeti Filmintézet támogatásával készül Sebastian Buttny Szent című mozifilmje, melynek történetében a polgári…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié