podcast
Hogyan készül az a sok érzelmes, ijesztő, a filmek hatását fokozó zene? Erről mesélt nekünk Balázs Ádám, aki közben a saját kacskaringós, sikerekben…
továbbmagazin
A borongós január utolsó hetét szatírák, sorozatgyilkosok, felszínre törő családi titkok és kapuzárási pániktól szenvedő karmesterek színesítik meg.…
továbbmagazin
Klasszikus magyar vígjátékok, díjnyertes rövidfilmek, és egy Magyarországon forgatott, hátborzongató, független horrorfilm is vár ránk a héten.
továbbmagazin
Rövidfilmekkel, történelmi szatírákkal és emberi drámákkal csapunk bele a júliusba, nagy mennyiségű magyar filmmel küzdjük le a 30 feletti fokokat.…
továbbmagazin
Június utolsó hetében a Lajkó – Cigány az űrben bemutatkozása a legnagyobb dobás a képernyőn, de jönnek még klasszikusok Bán Frigyestől, Máriássy…
továbbmagazin
Vitatkoztunk, szavaztunk és a végén elkészült az idei év legjobb magyar filmjeit tartalmazó listánk. Sokféle hőssel találkoztunk: világűrbe vágyó,…
továbbhír
Magyar film lett a közönségkedvenc Triesztben. Lengyel Balázs első mozifilmje, a Lajkó - Cigány az űrben című fekete komédia nyerte a 18.…
továbbhír
X – A rendszerből törölve, Ruben Brandt, a gyűjtő, Lajkó – Cigány az űrben, Helix és Párnaarc című magyar alkotások versenyeznek a ma kezdődő 34.…
továbbmagazin
Szombaton és vasárnap is izgalmas vetítésekkel várja #CinemaHungary sátrában felállított mozi a megfáradt szigetelőket: az Oscar-jelölt szarvasok…
továbbmagazin
Augusztus 1-jén Lengyel Balázs abszurd történelmi vígjátékát nézheti meg a VárKERTMoziban. A Lajkó – Cigány az űrben azzal a gondolattal játszik el,…
továbbFriss
Június közepén újra jön a MOZ.GO
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéAnnyira szimpatizálok ezzel a nyári reggellel, hogy nem tudom, mikor lesz ebből alvás...