hír
Till Attila részben saját élményekből táplálkozó új filmje, az És mi van Tomival? alkotói éppolyan könnyed, lendületes és zavarba ejtően vicces…
továbbmagazin
A 2002-ben alapított Laokoon Filmgroup az elmúlt időszakban – a MEDIA mini-csomagtervének támogatásával – Nemes László Az Ulpius-ház és Grosan…
továbbhír
Grosan Cristina nemzetközi koprodukcióban, a Nemzeti Filmintézet támogatásával készült új mozifilmjét meghívta a velencei filmfesztivál Giornate…
továbbhír
Cannes-ban lesz a világpremierje a Magyarországon forgott A zöld parfüm című francia filmnek, mely a Laokoon Filmgroup szervízelésében készült.
továbbhír
Cseh-magyar-olasz-szlovák koprodukcióban, Kerekes Vicával az egyik főszerepben készül Grosan Cristina második mozifilmje, a Hétköznapi kudarcok. A…
továbbpodcast
Operatőrnek készült, díjnyertes filmek producere lett. Stalter Judit rengeteg filmszakmai szerepben kipróbálta magát, de lassan már 15 éve a Laokoón…
továbbmagazin
5 éve működik Magyarországon a Kreatív Európa Program irodája, azóta több filmtervet, gyártót és filmes projektet támogattak a MEDIA alprogram…
továbbhír
Idén Stalter Judit, a magyar Laokoon Filmgroup producerének közreműködésével készült 306 Hollywood című egész estés dokumentumfilm nyitja meg a…
továbbhír
Az Oscar-díjas Saul fia rendezője 2017. szeptember 2-án befejezte második nagyjátékfilmje, a Sunset forgatását.
továbbhír
A rákospalotai Csokonai Kulturális és Sportközpont hatodik alkalommal hirdet jeligés pályázatot fiatal magyar filmkészítők számára. A XV. kerületi…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié