magazin
Az utóbbi időben két zseniális minisorozat is sajátos módon hozta hozzánk közelebb a világ egyik legizgalmasabb városát: egy furcsa férfi…
továbbhír
A BRON Studios Los Angelesben jelentette be, hogy Martin Scorsese Oscar-díjas rendező Executive Producerként csatlakozik Mundruczó Kornél Pieces of…
továbbmagazin
Jancsó Miklóst több százan kísérték utolsó útjára szombat délután. Tarr Bélán és Cserhalmi Györgyön (olvad el megemlékezését itt) levélben búcsút…
továbbhír
Nyilvánosságra hozták az idei Oscar-esélyesek névsorát. A legtöbb jelölést Scorsese első 3D-s meséje, A leleményes Hugo kapta, de a legjobb film…
továbbhír
A némafilmes három, az Utódok pedig két elismerést kapott a vasárnap éjjel Beverly Hillsben megrendezett 69. Golden Globe díjkiosztó gálán - tudatta…
továbbhír
Cannes-ban volt először látható a Két lány az utcán című André de Toth (Tóth Endre) film restaurált kópiája, mely 2010-ben a World Cinema …
továbbhír
Martin Scorsese The Aviator (A pilóta) című filmje az első mozikba kerülő egészestés életrajzi mozgókép Howard Hughes-ról. A The New York Times…
továbbhír
Martin Scorsese, a Taxisofőr és a Dühöngő bika kultikus rendezője a Reutersnak adott interjújában beismerte, még neki is van mit tanulnia a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié