magazin
A Bereményi kalapja egy gazdag irodalmi, zenei és filmes pálya felidézése, a hatvanas évektől kezdve egy történelmi, kulturális korszak áttekintése,…
továbbhír
A Bereményi kalapja című kreatív portréfilm a legendás dalszövegíró, filmrendező és szépíró Bereményi Gézát mutatja be interjúk, új Cseh…
továbbhír
Március folyamán az Uránia Nemzeti Filmszínház közel harminc művészeti témájú portréfilmet mutat be online csatornáján, amelyeket ingyen és…
továbbhír
A Természetes ellenfény című kétrészes dokumentumfilm Nádas Péter író hétköznapjait és a művészetben elfoglalt szerepét is bemutatja.
továbbhír
Június 22-én szombaton újra megrendezik a Múzeumok éjszakáját, ahol idén is országszerte kinyitja kapuit több ezer különleges helyszín és több száz…
továbbhír
Sipos József Bartók című portréfilmjét és Zsigmond Dezső A Sátán fattya című történelmi filmjét tűzi műsorra a csütörtökön kezdődő moszkvai…
továbbhír
Az egyik legnépszerűbb magyar rockzenekarról, a Tankcsapdáról készített dokumentumfilmet Lévai Balázs. A Három rohadék rockcsempész - A huszonötödik…
továbbhír
Az idei Virágzás Napjai programjának központi eseménye a Hamvas Béla emléknap, amelyet pünkösdvasárnap tartanak a Hamvas Béla Alapítvány…
továbbhír
A médiatanács kiértékelte a Magyar Média Mecenatúra program 2015-ös Nemeskürty István-pályázatát, és négy 52 perces dokumentumfilm elkészítését…
továbbmagazin
Elhivatott cigány lelkésznő, énekzseni vak kisfiú meg egy boldog esőember – a jó dokumentumfilm nem a szenzációt keres, hanem sorsot és…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié