Címke: „szemle 36”

Találatok száma: 102

magazin

Isten báránykái

Nietzsche kiábrándító állításával: „Isten halott” vitatkozik-perlekedik három dokumentumfilmes rendező korántsem „istenesnek” tűnő alkotása:…

tovább

magazin

Drogzarándok - Beszélgetés az alkotókkal

Szalay Péter és Juhász Zsolt a 2002-es Csúnya betegség után ismét együtt rendezett: a Drogzarándok szereplői drogfüggőségüktől szabadulnának. A dr.…

tovább

magazin

Akik mentek és akik maradtak

Aki elhagyja az otthonát, elszakad a gyökereitől, annak megváltozik az identitása is. Négy film azokról, akik elmentek és azokról, akik maradtak.…

tovább

magazin

Erdélyi János: Uborkázók

Az Uborkázók cím nem a legtalálóbb e film esetében, hiszen az uborkaszedés a történet szempontjából mellékszál. Az angol cím - Illegal workers -…

tovább

magazin

Kármán Irén: Diogenidész

T. Zselensky Péter író, költő, műfordító, újságíró és főállású csöves. Diogenidésznek vallja magát, vagyis Diogenész leszármazottjának. Filozófiai…

tovább

magazin

Varga Ágota: Leszármazottak

Egy hosszú évtizedekig tartó, kegyetlen munka, az emberi személyiség önkéntes fölszámolásának-megszüntetésének fölkavaró története Varga Ágota,…

tovább

magazin

Daráló

A film egy régen halott ember történetét meséli el, akit bedarált, megrágott, és darabokban köpött ki a magyar igazságszolgáltatás szorgos,…

tovább

magazin

Ez van!

“Megindult az ingyenmozi, s abba belekerülsz szereplőnek. Mit látsz! Ez is olyan kérdés, hogy nehéz válaszolni rá, mert annyiféle oka van. Túl sok…

tovább

magazin

Fagyos oázis

A globális klimaváltozás nem csak az antarktiszi táplálékláncot, de a trópusi szigeteket körülölelő korallzátonyokat is veszélyezteti. A Föld…

tovább

magazin

Uram, irgalmazz nékünk

Kallós Zoltán Kossuth-díjas néprajzkutató 1926-ban született Erdélyben, a mezőségi Válaszúton, szorványvidéken. Megszállottan kutatta és kutatja a…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Mindannyiunkat érdekel a jövő, mert ön is, én is ott fogjuk eltölteni életünk hátralevő részét.

9-es terv a világűrből

Oszd meg! Az összes idézet