magazin
Márai Sándor 1942-ben megjelent regényében két régi barát évtizedek multán újra találkozik. A hetvenes éveiket taposó férfiak a halál…
továbbmagazin
Talán nem véletlen, hogy a Tibor vagyok, de hódítani akarok! forgatókönyvét ugyanaz a Divinyi Réka jegyzi, aki (részben) a Csak szexét is, és az…
továbbmagazin
A moderátor Esztergályos Krisztina a Színház- és Filmművészeti Egyetem három tanárát (Grunwalsky Ferencet, az MMKA Kuratóriumá-nak elnökét;…
továbbmagazin
Szerda este, kicsivel a meghirdetett időpont után összegyűltek a dokumentumfilmes szakma képviselői, hogy a fórum szervezőinek szándéka szerint…
továbbmagazin
A filmelméleti és filmtörténeti folyóirat Gaál Istvánról szóló számának bemutatóján a magát következetesen „vén masztodonnak” nevező alkotó is…
továbbmagazin
Alföldi Csaba előadása a „filmtörvény” 2006-ra előterjesztett változásairól nem vonzott ugyan teltházat a hatalmas moziteremben, akik viszont…
továbbmagazin
Fancsikai Péter még középiskolás, ennek ellenére már túl van sok színpadi bemutatón és első filmfőszerepén is. Fonyó Gergely Tibor vagyok, de…
továbbmagazin
A számtalan epizódból álló, huszadik századi herminamezei anziksz hősei a Nyomorékok Otthonának lakói. Halász Péter kor- és kórtörténeti…
továbbmagazin
Habár A Herceg haladéka teljes fordulat a súlyos ballépés, a Le a fejjel! után, Tímár Péter ismét a középkorhoz fordul – csak ezúttal nem a…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéEgyszer egy népszámláló ki akart kérdezni. A máját ettem meg szép nagy szemű babbal, és jó Chiantit ittam rá.
Dr. Hannibal Lecter / A bárányok hallgatnak