hír
Április hatodikán indul a Műcsarnok Filmkör legújabb sorozata. A szerdánként hat órától kezdődő a vetítéseken olyan filmekből láthatunk válogatást,…
továbbhír
Tuza-Ritter Bernadett, az Egy nő fogságban rendezőjének Queen of Chess című projektjét díjazták a DocsBarcelona Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál…
továbbmagazin
Szerkesztőségünk most is összeült, vitázott és szavazott az elmúlt év legjobb magyar filmjeiről: lett benne abszurd történelmi vígjáték, telefonos…
továbbhír
Április 18-tól vetítik a hazai mozik Tuza-Ritter Bernadett közel 30 díjat nyert dokumentumfilmjét, az Egy nő fogságbant. A film alkotói és…
továbbhír
Magyar filmes szakemberek tartanak workshopokat az idei Finnugor Filmfesztiválon, dokumentumfilmeseket várnak képzésre Szlovéniában, valamint…
továbbhír
Modernkori rabszolgáról készítette Tuza-Ritter Bernadett Egy nő fogságban című dokumentumfilmjét, ami most esélyt kapott, hogy bekerüljön a legjobb…
továbbmagazin
Minden héten jelentkező új rovatunkban az öt éves Kreatív Európa Program, MEDIA alprogramja által támogatott filmterveket, produkciós cégeket és…
továbbdosszié
Magyarul érettségiző, szomáliai menekült lány, a kamera oldalán megszökő rabszolga, bhutáni testvérpár, nemzetközi szupernagyik, rapperek, roma…
továbbmagazin
Őszi és téli filmdömping-sorozatunk befejező darabja következik: egy megrázó dokumentumfilmmel, olasz kasszasiker magyar remake-jével, Stanislaw Lem…
továbbhír
Augusztus 30-31. közt nyílik meg a Hungarian Film Corner a velencei Lidón, ahol fiatal magyar rendezők által készített két egészestés dokumentumfilm…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié