magazin
Rendezőasszisztensként egykor baglyot idomított és kutyát heccelt a Sátántangó forgatásán. Néhány éve még a '80-as évek undergroundjáról akart…
továbbhír
A 44. Kairói Nemzetközi Filmfesztivál (CIFF) szervezői bejelentették, hogy az idei eseményen Tarr Béla életműdíjat kap.
továbbhír
Szeptember 1-jén kerül a magyar mozikba az Ott torony volt: Víg Mihály-portré című egész estés dokumentumfilm, amely a világhírű zeneszerző, Víg…
továbbhír
Az Ott torony volt című, Víg Mihályról szóló dokumentumfilmet július 29-én mutatják be a Művészetek Völgye alternatív eseményeként működő ARTPOOL…
továbbhír
A Freeszfe Egyesület mesterkurzus sorozatán belül újabb neves szakamberek képzéseit hirdette meg. Tarr Béla újra elindítja tavalyi, nagy sikerrel…
továbbhír
Harmi Gábor ötletéből Pálfi György rendezhet sorozatot, melynek producerei között Tarr Béla is szerepel. A tervről Harmi Gábor forgatókönyvírót és…
továbbmagazin
Április 29. a tánc világnapja, a magyar filmtörténetben pedig különösen kiemelt jelentősége van a táncnak: nemcsak Jancsó Miklós miatt, hanem mert…
továbbhír
Tarr Béla lesz a díszvendége a Cinémathèque française restaurált filmeket bemutató fesztiváljának, amelynek keretében a rendező munkái felújított…
továbbhír
Tavaly az Akik maradtak szerepelt a legjobb nemzetközi film kategória szűkített listáján, idén viszont nem jutott be a magyar nevezett a következő…
továbbmagazin
A Freeszfe Egyesület szervezésében húsz pályakezdő művész intenzív másfél hónapot töltött együtt a Sátántangó világhírű alkotójával. Artim Rebeka…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéLéna / Társas játék