videó
Egy apa kénytelen hátrahagyni várandós feleségét a lefulladt ladában, és egyedül indulni orvosért a városba, de mintha minden összeesküdött volna…
továbbmagazin
Vékes Csaba, a Hetedik alabárdos és a Szia, Életem! rendezője a kaposvári Csiky Gergely Színházzal együttműködésben forgatta új tévéfilmjét, aminek…
továbbhír
Február 28-án indul a Korai menyegző, Vékes Csaba következő filmjének forgatása. A népszerű színdarab játékfilmes adaptációja egy ősi néphagyományt…
továbbmagazin
Thuróczy Szabolcsnak a hirtelen jött apasággal kell megbirkóznia, Kovács Patrícia meg bőrszerkóban olvas mesét egy hatéves kisfiúnak. Vékes Csaba és…
továbbhír
A népszerű, de ihlethiányos író és sosem látott kisfiának nem várt találkozásáról szóló vígjáték, a Szia, életem! forgatása a napokban kezdődik. A…
továbbmagazin
Online nézhető a Cserekapus, amelyben egy harmadosztályú csapat cserepadon ücsörgő játékosa számára elérkezik a nagy pillanat, amikor végre…
továbbmagazin
A Hetedik alabárdos rendezője, Vékes Csaba dokumentumfilmmel jelentkezett, amivel megnyerte a 2019-es Grand Budapest Filmfesztivál díját. A…
továbbmagazin
Idén ünnepli fennállásának tizedik évfordulóját a Blue Duck Arts. Sokszínű társaságról van szó: színész, író, vágó, bölcsész, mérnök, operatőr és…
továbbmagazin
A Nemzetközi Labdarugó-szövetség legfrissebb rangsorának 67. és 70. helyezettje, Szaúd-Arábia és a házigazda orosz válogatott összecsapásával ma…
továbbmagazin
A Hetedik alabárdos rendezője ezúttal nem a színpadi kulisszák, hanem a partvonalak mögé invitál. A Cserekapus főhőse egy harmadosztályú focista,…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéJenny / Egy lányról