podcast
2014. október 30-án színre lépett a VAN főhőse, Szentesi Áron. A szerelmi bánatban szenvedő fiú lépten-nyomon holtan esik össze, 30 évesen az anyja…
továbbhír
Érkezik a Cinego toplistája is 2023 legnépszerűbb magyar filmjeivel: kult- és dokumentumfilmek, ikrek, hegymászók, generációk és a kézigránátként…
továbbpodcast
Ő álmodta meg az erdőben bujkáló szabadságharcosok és a VAN főhősének öltözetét, Horvát Lili szerelmes agysebészét egy bőröndnyi ruhával készítette…
továbbmagazin
A VAN-nal egy egész generáció életérzését ragadta meg, majd a Rossz versekben is egy saját útját kereső, szakításból lábadozó fiatal férfit tett meg…
továbbmagazin
Merthner Tamás tavaly télen lépett be először az életünkbe: a 33 éves fiú, akit kidobott a Párizsban tanuló csaja, ezért megpróbálja visszafejteni a…
továbbmagazin
Folytatjuk sorozatunkat olyan hazai filmgyártókról és innovatív projektekről, amelyek sokat köszönhetnek a Kreatív Európa MEDIA alprogramjának, nem…
továbbhír
Észak-Európa egyetlen A-kategóriás nemzetközi filmfesztiválján lesz a Reisz Gábor Rossz versek című filmjének világpremierje: a VAN stábjának új…
továbbvideó
A múlt héten megjelent fényfestős ajánló után végre megérkezett Reisz Gábor (VAN) második nagyjátékfilmjének első rövid előzetese is. A rendező…
továbbmagazin
A VAN Valami furcsa és megmagyarázhatatlan rendezője, Reisz Gábor szeptemberben fejezte be második nagyjátékfilmje, a Rossz versek forgatását. Az…
továbbmagazin
Május utolsó napjaira és a pünkösdi hétvégére műfajilag színes válogatással készülnek a tévécsatornák: 70-es évekbeli fikciós dokumentumfilm, friss…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié