magazin
Az Anilogue fődíját idén Esben Toft Jacobsen A túlon túl című alkotása nyerte, a közönségdíjat Bucsi Réka Symphony No 42. című munkája kapta. Az…
továbbdosszié
A Karlovy Vary-ban versenyző, a Magyar Filmhéten is bemutatott VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, Miskolcról elhozta a Cinefest nagydíját,…
továbbhír
Ismét a komáromi Monostori Erőd ad otthont a Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Együttlétnek, amelyet idén április 29-től május 3-ig rendeznek meg.…
továbbhír
Nagy zeneszerzőkről szóló koncert-dokumentumfilmeket mutat be áprilistól júniusig az Uránia Nemzeti Filmszínház. Szombaton Beethoven nyitja a sort.
továbbmagazin
Szimler Bálint rendező és Rév Marcell operatőr már összeszokott alkotópáros. Megjárták Cannes-t Itt vagyok című kisfilmjükkel, 2011-ben pedig…
továbbhír
Egy ICR nevű dj és producer (a drum and bass és a bass music, azaz a törtzenék egyik legfontosabb hazai előadója) másfél órás összeállítást…
továbbhír
Az április 30-án induló 23. Mediawave magyar filmprogramjában 76 film szerepel, stílusok szerinti és tematikus válogatásban. A hazai mozikedvelők…
továbbhír
Április 30-án startol a 23. MEDIAWAVE Nemzetközi Film és Zenei Együttlét. Igazi majális költözik május első hétvégéjén a Monostori Erődbe,…
továbbhír
A 2013. április 5-13. között zajló, 20 éves Titanicon idén is lesz zenei témájú filmeket bemutató válogatás. A Zene mindenkinek szekcióban hat…
továbbhír
Dokumentumfilmet készített Szomjas György a 25. születésnapját tavaly ünnepelt debreceni zenekarról, a PG Csoportról. Az Alföldi rock című alkotást…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié