A Karlovy Vary-ban versenyző, a Magyar Filmhéten is bemutatott VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, Miskolcról elhozta a Cinefest nagydíját, október 30-tól pedig országszerte látható a magyar mozikban. Interjúk, kritika, hírek, videók Reisz Gábor első mozifilmjéről.
hír
Az izraeli Ari Folman Waltz With Bashir (Keringő Bashirral) című dokumentarista animációja Libanon 1982-es irzaeli lerohanását, valamint a bejrúti…
továbbmagazin
Kis költségvetésből, barátok segítségével, gerillamódszerekkel készült Reisz Gábor diplomafilmje, mely minden nagy tanulság erőltetése nélkül szól…
továbbmagazin
Rezes Judit zsiráfgondozó, Csankó Zoltán szellemvárosban lakik Schwechtje Mihály új kisfilmjében. Interjú.
továbbmagazin
Tóth Barnabás legújabb kisfilmjét először a Rákospalotai Rövidfilmszemlén lehet majd látni november 16-án. Pogány Judit és Kovács Zsolt egy autóban…
továbbhír
A Karlovy Vary-ban versenyző, a Magyar Filmhéten is bemutatott VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, Miskolcról elhozta a Cinefest nagydíját,…
továbbmagazin
A Valakinek a valamije és a Külalak rendezője gerilla módon forgatta le első nagyjátékfilmjét, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlant, amely…
továbbmagazin
Az ötvenedik évfordulót elég komolyan vették és veszik a bécsiek, egész évben kiegészítő programok zajlanak a városban, koncertek, vetítések,…
továbbmagazin
VAN egy fiatal filmrendező, aki úgy döntött, hogy kisfilmes támogatásból mozifilmet csinál, ezért összeszedte a barátait és közel két év alatt, szűk…
továbbhír
Az Odeonnal közös Kortárs Magyarok vetítésünkön a következő alkalommal Deák Krisztina filmjét, az Aglaját nézhetitek meg az Örökmozgóban, amelyre…
továbbhír
Szex, Szerelem, Drog, Erőszak, Pénz. Akció-dráma – tündérmese az ezredforduló Budapestjének egyik legkevésbé sem romantikus szegletéből, urbánus…
továbbhír
Meghalt Xantus János; a Balázs Béla-díjas filmrendezőt 59 éves korában kedden érte a halál - közölte az MTI-vel a Magyar Filmművészek…
továbbmagazin
Mától látható a mozikban Reisz Gábor első nagyjátékfilmje, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan. Összeszedtük, amit tudni érdemes a filmről.
továbbhír
Lehet-e kínosabb annál, mint amikor a HR-es szembesít azzal, hogy a saját anyád írta meg a CV-det helyetted? Ferenczik Áron szerint nem nagyon.…
továbbhír
A szlovén Osztályellenség, Rok Bicek alkotása kapta a 11. Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál fődíját, míg a zsűri nagydíját Reisz…
továbbhír
Ferenczik Áron munkaügyi és szerelmi csetlését-botlását ősszel végre itthon is megnézhetjük. A hazai mozik október végén mutatják be Reisz Gábor…
továbbhír
A Filmalap tavaszi Filmötletvadászatán sok-sok olyan ígéretes filmterv bukkant fel, amelyek írói nem rendelkeznek játékfilmes referenciával, így a…
továbbhír
A Csak a szél LUX-díj jelölése kapcsán a Daazo.com három korai Fliegauf-kisfilmet mutat be. Fliegauf Bence Csak a szél című rendezésének nemzetközi…
továbbhír
Pálfi György Szabadesés című filmje a Kristály Glóbuszért indul a július 4-én kezdődő A-kategóriás Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál fő…
továbbhír
Október 30-tól bárki végignézheti, hogyan próbál boldogulni az ún. életben a szüleivel élő, kicsit szingli és kicsit munkanélküli Áron. De ha nem…
továbbhír
„Living Through Animated Milleniums” címmel a The New York Times hosszú cikket közölt Jankovics Marcell Az ember tragédiája című animációs filmjéről…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Filmalap Filmszakmai Döntőbizottsága újabb két játékfilm gyártási támogatásáról és három forgatókönyv fejlesztési támogatásáról…
továbbhír
Barátok segítségével, minimális költségvetésből készült Reisz Gábor diplomafilmje, mely a Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon…
továbbhír
A Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmet bárki házhoz rendelheti, mielőtt a mozikba kerül. De nem DVD-n: a film készítői megépítették…
továbbhír
Mészáros Márta, Mundruczó Kornél, Jancsó Miklós, Tarr Béla, Szabó István világhírű filmjeivel ünnepel a segoviai filmfesztivál november 14-20.…
továbbhír
A vasárnap véget érő 9. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál 1500eurós Verzió-díjat a közönség szavazata alapján az Öt törött…
továbbmagazin
A Jameson CineFest 2014-ben a 11. alkalommal került megrendezésre. Kemény verseny, változatos program, várva várt premierek, külföldi vendégek,…
továbbhír
Joe Eszterhas mesterkurzust tartott a magyar forgatókönyvíróknak október 6-7-én a budapesti Puskin moziban: aki lemaradt, most bepótolhatja!
továbbhír
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere döntött az új Filmszakmai Bizottság összetételéről. A bizottság öttagú, mandátuma három évre szól,…
továbbhír
Heti premierfilmjeink leginkább a nézői ízlés érdekességeit prezentálták, egyenként nem sok vizet zavartak az utószezon sikerfilmjei között.
továbbhír
E heti összeállításunkban szó lesz Jancsó Miklós Mátyás-filmjéről, Pejó Róbert a százak életét megmentő Mancsról készülő biopicjéről, egy lírai…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié