VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan

A Karlovy Vary-ban versenyző, a Magyar Filmhéten is bemutatott VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, Miskolcról elhozta a Cinefest nagydíját, október 30-tól pedig országszerte látható a magyar mozikban. Interjúk, kritika, hírek, videók Reisz Gábor első mozifilmjéről.

hír

Közel-keleti animáció Cannes-ban

Az izraeli Ari Folman Waltz With Bashir (Keringő Bashirral) című dokumentarista animációja Libanon 1982-es irzaeli lerohanását, valamint a bejrúti…

tovább

magazin

Áron mi vagyunk

Kis költségvetésből, barátok segítségével, gerillamódszerekkel készült Reisz Gábor diplomafilmje, mely minden nagy tanulság erőltetése nélkül szól…

tovább

magazin

Schwechtje Mihály: Megint bezárt állatokkal forgatok

Rezes Judit zsiráfgondozó, Csankó Zoltán szellemvárosban lakik Schwechtje Mihály új kisfilmjében. Interjú.

tovább

magazin

Tóth Barnabás: Amennyire jól esik, annyira feszélyez

Tóth Barnabás legújabb kisfilmjét először a Rákospalotai Rövidfilmszemlén lehet majd látni november 16-án. Pogány Judit és Kovács Zsolt egy autóban…

tovább

hír

Játék: Flangálj VAN-os szatyorral a városban

A Karlovy Vary-ban versenyző, a Magyar Filmhéten is bemutatott VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, Miskolcról elhozta a Cinefest nagydíját,…

tovább

magazin

Karlovy Vary: Sokkal tartozik ez a film Budapestnek

A Valakinek a valamije és a Külalak rendezője gerilla módon forgatta le első nagyjátékfilmjét, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlant, amely…

tovább

magazin

Viennale: Az 50 éves fesztivál

Az ötvenedik évfordulót elég komolyan vették és veszik a bécsiek, egész évben kiegészítő programok zajlanak a városban, koncertek, vetítések,…

tovább

magazin

Reisz Gábor: “Ez a film BKK-járműveken íródott”

VAN egy fiatal filmrendező, aki úgy döntött, hogy kisfilmes támogatásból mozifilmet csinál, ezért összeszedte a barátait és közel két év alatt, szűk…

tovább

hír

A Kortárs Magyarok vendége Deák Krisztina

Az Odeonnal közös Kortárs Magyarok vetítésünkön a következő alkalommal Deák Krisztina filmjét, az Aglaját nézhetitek meg az Örökmozgóban, amelyre…

tovább

hír

Elkészült a Zuhanórepülés

Szex, Szerelem, Drog, Erőszak, Pénz. Akció-dráma – tündérmese az ezredforduló Budapestjének egyik legkevésbé sem romantikus szegletéből, urbánus…

tovább

hír

Meghalt Xantus János filmrendező

Meghalt Xantus János; a Balázs Béla-díjas filmrendezőt 59 éves korában kedden érte a halál - közölte az MTI-vel a Magyar Filmművészek…

tovább

magazin

Van egy város, van egy film

Mától látható a mozikban Reisz Gábor első nagyjátékfilmje, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan. Összeszedtük, amit tudni érdemes a filmről.

tovább

hír

530 egy kiló paradicsomért?

Lehet-e kínosabb annál, mint amikor a HR-es szembesít azzal, hogy a saját anyád írta meg a CV-det helyetted? Ferenczik Áron szerint nem nagyon.…

tovább

hír

Reisz Gábor filmje nyerte a CineFest nagydíját

A szlovén Osztályellenség, Rok Bicek alkotása kapta a 11. Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál fődíját, míg a zsűri nagydíját Reisz…

tovább

hír

Októberben jön a VAN valami furcsa

Ferenczik Áron munkaügyi és szerelmi csetlését-botlását ősszel végre itthon is megnézhetjük. A hazai mozik október végén mutatják be Reisz Gábor…

tovább

hír

Vonzónak mondott filmterv társat keres

A Filmalap tavaszi Filmötletvadászatán sok-sok olyan ígéretes filmterv bukkant fel, amelyek írói nem rendelkeznek játékfilmes referenciával, így a…

tovább

hír

Fliegauf Bence hipnotikus rövidfilmjei a Daazo.com-on

A Csak a szél LUX-díj jelölése kapcsán a Daazo.com három korai Fliegauf-kisfilmet mutat be. Fliegauf Bence Csak a szél című rendezésének nemzetközi…

tovább

hír

Három magyar filmpremier Karlovy Varyban

Pálfi György Szabadesés című filmje a Kristály Glóbuszért indul a július 4-én kezdődő A-kategóriás Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál fő…

tovább

hír

Október 30. előtt Miskolcon szerencsétlenkedik Áron

Október 30-tól bárki végignézheti, hogyan próbál boldogulni az ún. életben a szüleivel élő, kicsit szingli és kicsit munkanélküli Áron. De ha nem…

tovább

hír

A New York Times méltatja a Tragédiát

„Living Through Animated Milleniums” címmel a The New York Times hosszú cikket közölt Jankovics Marcell Az ember tragédiája című animációs filmjéről…

tovább

hír

Újabb két játékfilm gyártását támogatja a Filmalap

A Magyar Nemzeti Filmalap Filmszakmai Döntőbizottsága újabb két játékfilm gyártási támogatásáról és három forgatókönyv fejlesztési támogatásáról…

tovább

hír

Furcsa és megmagyarázhatatlan történetek

Barátok segítségével, minimális költségvetésből készült Reisz Gábor diplomafilmje, mely a Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon…

tovább

hír

Reisz filmje házhoz megy

A Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmet bárki házhoz rendelheti, mielőtt a mozikba kerül. De nem DVD-n: a film készítői megépítették…

tovább

hír

Magyarország a Segoviai Európai Filmszemle díszvendége

Mészáros Márta, Mundruczó Kornél, Jancsó Miklós, Tarr Béla, Szabó István világhírű filmjeivel ünnepel a segoviai filmfesztivál november 14-20.…

tovább

hír

Az Öt törött kamera nyert a Verzión

A vasárnap véget érő 9. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál 1500eurós Verzió-díjat a közönség szavazata alapján az Öt törött…

tovább

magazin

CineFest: Várva várt premierek

A Jameson CineFest 2014-ben a 11. alkalommal került megrendezésre. Kemény verseny, változatos program, várva várt premierek, külföldi vendégek,…

tovább

hír

Íme a Joe Eszterhas kurzuson készült videók!

Joe Eszterhas mesterkurzust tartott a magyar forgatókönyvíróknak október 6-7-én a budapesti Puskin moziban: aki lemaradt, most bepótolhatja!

tovább

hír

Kihirdették a Filmszakmai Bizottság tagjait

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere döntött az új Filmszakmai Bizottság összetételéről. A bizottság öttagú, mandátuma három évre szól,…

tovább

hír

Box office: vénasszonyok nyara

Heti premierfilmjeink leginkább a nézői ízlés érdekességeit prezentálták, egyenként nem sok vizet zavartak az utószezon sikerfilmjei között.

tovább

hír

Készülő filmek 2009-ben Vol. 5.

E heti összeállításunkban szó lesz Jancsó Miklós Mátyás-filmjéről, Pejó Róbert a százak életét megmentő Mancsról készülő biopicjéről, egy lírai…

tovább
az összes dosszié

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Elképesztő, hogy ebben a városban hányan eszik meg az embertársaikat!

Vagyunk, akik vagyunk

Oszd meg! Az összes idézet