A Berlini Filmfesztiválon Tarr Béla, Kárpáti György Mór filmjei valamint Mundruczó Kornél és Nagypál Orsolya filmtervei.
hír
Frissesség kontra felületesség, pongyolaság kontra autenticitás, mozaiktechnika kontra széttöredezettség, underground rétegfilm kontra széles…
továbbhír
15 részes képregényfolyam segíti Lali és Lóri népszerűsítését. A rajzokat Quirin Ágnes és Pálfi Zsolt animációs filmesek alkották, míg a szöveget, a…
továbbmagazin
Nemes Gyula tíz éven át figyelte kamerájával a Kopaszi gáton folyó tereprendezést. Az ebből készült dokumentumfilm díjat hozott Karlovy Varyból,…
továbbmagazin
Tarr Béla, a fekete-fehér képek és a hosszú beállítások mestere már A torinói ló forgatásakor bejelentette: visszavonul. A berlini bemutató…
továbbmagazin
Miközben a Berlinale versenyprogramjában Tarr Béla utolsó filmjével elnyerte a zsűri nagydíját és a kritikusok elismerését is, a fesztivállal…
továbbmagazin
Televíziós vizekre evez a Filmteam: a Casino című sorozat első három epizódja jövő februárban lesz az RTL-en.
továbbhír
Pinkwater címmel rendezett kisjátékfilmet Kerékgyártó Yvonne: a Báron György - Németh Gábor osztályban tanuló forgatókönyv szakos hallgató filmjének…
továbbhír
Hét magyar alkotás utazik a 20. születésnapját ünneplő cottbus-i filmfesztiválra, a Cozma film döntős egy olasz sportfilmfesztiválon, és André…
továbbhír
A nemzetközi zsűri nagydíjával tüntették ki Tarr Béla új filmjét, A torinói ló című alkotást szombaton a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál gálaestjén…
továbbmagazin
A Berlinale keddi sajtóbemutatója után sejthető volt, hogy megosztó lesz a Tarr Béla életművét lezáró alkotás, A torinói ló. Sokan elhagyták a…
továbbhír
Egy új magyar film a Kortárs Magyarok műsorán: Martin Csaba új filmjének vetítése után vendégeink az alkotók Martin Csaba ( rendező, főszereplő,…
továbbhír
A torinói ló című Tarr Béla filmet tüntette ki a nemzetközi filmkritikusok zsűrije a hivatalos díjátadó előestéjén Berlinben.
továbbmagazin
"Könnyű mosollyal arcomon támolyogtam ki a fényre", "megkapó, magával ragadó a hangulata" - ilyen szépeket írtunk a Verzión szereplő magyar…
továbbmagazin
A Berlinálé végéhez közeledve a versenyprogramban végleg kirajzolódni látszanak az erőviszonyok: a fesztivál-közvélemény szerint egyértelműek a…
továbbmagazin
Orális szexben részesít egy légy egy öreg hölgyet, zombik lepik el a földet, a románok átszöknek a Dunán a határon, megrohad egy narancs, …
továbbhír
A 42. Magyar Filmszemlét 2011. február 1-8. között rendezik meg Budapesten: a szemle műsora versenyprogramból, bemutató programból, információs…
továbbhír
Az A-kategóriás Berlinale és a legrangosabb rövidfilmes fesztiválként számon tartott Clermont-Ferrand-i Nemzetközi Filmfesztivál programjával…
továbbmagazin
Visszafordított teremtéstörténet, vagy ha tetszik, elmúlás-, kihúnyás-, kipusztulástörténet zajlik le szemünk láttára Tarr Béla utolsó, Berlinben…
továbbmagazin
A Cinema Total a Collegium Hungaricum szervezésében negyedik éve a Berlinale magyar platformja: a soros EU-elnökség jegyében a szomszédos országok…
továbbhír
Szilánkokra bomlott világok, generációs konfliktusok és nemi szerepcserék eddig a Berlinálén. No meg a felejthetetlen, egyetlen, utolérhetetlen Pina…
továbbhír
Ethan és Joel Coen A félszemű című westernjével nyílt meg csütörtökön este a 61. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál. Az idei fesztiválon különös…
továbbhír
Egy rakat eltűnt arany meg két modellfigura taszította le a Bakancslistát a dobogó tetjéről, Szőke kapitány legújabb örökbecsűje, a Bakkerman pedig,…
továbbmagazin
A második Enyedi-diák startol A-kategóriás filmfesztiválon: Szimler Bálint Cannes-ban, Kárpáti György Berlinben kezdi meg nemzetközi karrierjét. Az…
továbbhír
Tarr Béla filmjének világpremierje, Kárpáti György Mór vizsgafilmje, Mundruczó Kornél és Nagypál Orsi új filmtervei és öt ifjú magyar a Talent…
továbbhír
Nyilvánosságra hozták a február 10-én kezdődő 61. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramját. Hosszú évek után újra lesz magyar versenyfilm…
továbbhír
Kárpáti György Mór Erdő című 12 percese képviseli Magyarországot a 61. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál rövidfilm versenyében, Nagypál Orsolya és…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié