Az animáció hónapja

A június a magyar animáció idei legsűrűbb hónapjának ígérkezik. Magyar alkotók filmjei versenyeznek a rangos Annecy-i Animációs Filmfesztiválon, itthon pedig ismét jelentkezik a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál, amelyen felvonul az elmúlt két év alkotásainak színe-java.

hír

Láng Orsolya diplomafilmje kapta a 14. KAFF nagydíját

Június 22-én kiosztották a 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál elismeréseit, a nagydíjat Láng Orsolya MOME Anim diplomamunkája, a Szezon után…

tovább

magazin

KAFF 2019: Magyar vámpír jön vacsorára

Lelepleződött a leghíresebb magyar vámpír, megmozdult egy reneszánsz remekmű és visszatértek a 90-es évek legszebb animációs pillanatai –…

tovább

magazin

Vándorló medvékért és afrikai rajzfilmekért megyünk idén Kecskemétre

Szerdától ismét az animáció hazai fellegvára lesz Kecskemét, elkezdődik a 14. KAFF, azaz Kecskeméti Animációs Filmfesztivál. Az öt napban idén is…

tovább

hír

Ismerd meg a kecskeméti animációs filmek történetét!

Magyar népmesék, Vizípók-csodapók, Leo és Fred – csak néhány példa a Kecskeméten készült rajzfilmek közül, amelyek a hazai kultúrkincs…

tovább

hír

Ismét az animációé a főszerep – visszatér a KAFF

Június 19. és 23. között tizennegyedik alkalommal rendezik meg a legnagyobb és legrégebbi hazai animációs fesztivált, a Kecskeméti Animációs…

tovább

hír

Magyar rövidfilmek, János vitéz és sci-fi filmterv is utazik Annecy-ba

Három magyar rövidfilm a versenyben, felújított János vitéz és Macskafogó is lesz az animációs filmek rangos nemzetközi seregszemléjén, amely június…

tovább

magazin

Kecskeméten él tovább a Pannónia szelleme

Varga Zoltán új könyvével nem kisebb feladatra vállalkozott, mint hiánytalanul áttekinteni a kecskeméti animációs film majdnem öt évtizedes…

tovább

hír

Fődíjat nyert a Ruben Brandt Zágrábban

Magyar animációs film, Milorad Krstić Ruben Brandt, a gyűjtő című alkotása nyerte a legjobb egész estés alkotás díját a szombat este véget ért…

tovább

magazin

A Magyar népmesék a Távol-Keleten is nagyon népszerű

Felújított Vízipók, szicíliai medvék, Arany János mesterművének adaptálása – elfoglalt időszak volt az utóbbi a Kecskemétfilm számára. Mikulás…

tovább

hír

Online megnézhető animációs filmeket ajánl gyereknapra a médiatanács

Harmincnégy ingyen, online nézhető animációs filmet ajánl a médiatanács gyereknapra azokból az alkotásokból, amelyeket a Magyar Média Mecenatúra…

tovább

hír

Animációs kritikaíró versenyt hirdet a KAFF

Közös kritikaíró pályázatot hirdet 30 év alatti fiatalok részére a Dot & Line és a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál, az első három helyezett…

tovább

hír

Ruben Brandt nem csak képeket rabol, az oktatásba is besegít

A tavaly bemutatott Ruben Brandt, a gyűjtőt sokan művészeti tudástárnak, akciófilmbe kódolt lexikonnak fogták fel. Számtalan művészeti utalást…

tovább
az összes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Két csapatból elértétek a második helyezést. Ünnepeljük meg a középszerűséget!

Razor / Hajrá Bliss!

Oszd meg! Az összes idézet