hír
Az európai menekültválságról szóló Fuocoammare (Tűz a tengeren) című olasz-francia dokumentumfilm kapta a legjobb filmnek járó Arany Medvét a 66.…
továbbmagazin
A fiatal producer nevéhez olyan kisfilmek köthetők, mint az Itt vagyok, a 180/100, az Ischler, a Betonzaj, vagy a mozifilmmé összeállt klipfüzér, a…
továbbmagazin
Két évvel ezelőtt, egy kíváncsi erdei róka sikeresen megfejtette a választ az élet nagy kérdésére, majd ott helyben fejbe is lőtte magát. Bucsi Réka…
továbbmagazin
Három évnyi hallgatás után, Liliom ösvény című filmjével visszatért a rendezéshez Flieaguf Bence, aki ezúttal sötét és titokzatos gyerekkor…
továbbmagazin
A legnagyobb A-kategóriás fesztiválok mindegyikén külön szekciót kapnak a filmkritikusok által válogatott filmek. Cannes-ban 1962, Velencében 1984,…
továbbmagazin
A német fesztivál szerdai napján bemutatták a versenyprogram egyik legjobban várt alkotását, a rövidfilmek iránti érdeklődés nem lankadt, a Panorama…
továbbmagazin
A Berlinale első napjain már érezhető, hogy Európa egyik legnagyobb fesztiválján járunk. Az autogramvadászok elözönlötték a Berlinale Palast…
továbbhír
Hétfőn késő este megtartották Bucsi Réka LOVE című animációs rövidfilmjének világpremierjét a 66. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon.
továbbhír
A Proton Cinema és Pioneer Pictures részvételével készülő Blind Willow, Sleeping Woman című francia-magyar-holland filmterv nyerte el az Eurimages…
továbbmagazin
A politikai-társadalmi üzenetre és emberi jogi témákra mindig érzékeny Berlinalén ismét fontos szerepet kapnak a női megközelítések. Az idei…
továbbmagazin
A szeles és hűvös hétfői napon nyoma sem volt a hétvégi tömegnek a Potsdamer Platz környékén. Az kellemetlen időjárás elvette a rajongók egy…
továbbmagazin
Fliegauf Bence negyedik alkalommal tér vissza a Berlinaléra, ahonnan eddig még egyszer sem távozott díj nélkül. Tegnap a Fórum Program…
továbbmagazin
A Coen fivérek Ave, Cézárjának díszvetítésével kezdődik ma este a Berlinale Palastban a 66. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál, Közép-Európa kedvenc…
továbbhír
Tíz nap alatt 436 filmet mutatnak be a tegnap kezdődött 66. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon (Berlinale), a világ legnagyobb filmes…
továbbhír
A Berlinale rövidfilmes versenyprogramjában debütál Bucsi Réka LOVE című új animációs filmje. A francia koprodukcióban készült film, címének…
továbbhír
A háromszoros Oscar-díjas Meryl Streep fiatal filmes tehetségeknek tart mesterkurzust a februári Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon. A színésznő a…
továbbmagazin
Európa egyik legfontosabb filmfesztiválja, a 66. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál február 11-én kezdődik a Coen testvérek új vígjátékával. Elkezdtük…
továbbhír
Ma délelőtt érkezett a nagyszerű hír, hogy Fliegauf Bence legújabb Liliom ösvény című filmje bejutott a 66. Berlini Filmfesztivál Fórum szekciójába.…
továbbhír
A Berlini Nemzetközi Filmfesztiválra idén is sok filmcsillag érkezik, és megmarad a nyitottság a társadalmi kérdések iránt, az egyik fő téma pedig a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié