Kreatív Európa történetek 2021

A Kreatív Európa 2014-es indulása óta több mint 150 magyar projekt részesült MEDIA támogatásban, idén pedig új szakasz indul a keretprogramban. Cikksorozatunkban az elmúlt hét év legsikeresebb pályázóit mutatjuk be, akik a MEDIA alprogram támogatásával fejlesztették filmes projektjeiket.

magazin

Kreatív Európa történetek a forgalmazásról: Vertigo Média

A Vertigo Média 2010-ben azzal a céllal alakult meg, hogy a minőségi és szórakoztató európai art- és magyar filmek moziforgalmazója legyen. A cég…

tovább

magazin

Kreatív Európa történetek a forgalmazásról: Mozinet

A Mozinet eleinte nem forgalmazó cégként működött, hanem lapkiadóként, innen nyergeltek át erre a területre. Történetük 1998-ra nyúlik vissza: film…

tovább

magazin

Kreatív Európa történetek a forgalmazásról: Cirko Film

A Kreatív Európa MEDIA alprogram forgalmazási és marketing támogatása számos európai művészfilm bemutatását teszi lehetővé hazánkban. Kreatív Európa…

tovább

magazin

Kreatív Európa történetek: Jó szögből nézve a valóság megszégyeníti a fikciót

Horváth-Szabó Ágnes egy évtizedes pályafutása alatt dolgozott több műfajban, produkciós cégével, az ELF Picturesszel mindenekelőtt a…

tovább

magazin

Kreatív Európa történetek a fejlesztésről: Mythberg Films

A Mythberg Films 2000 óta készít televízió és mozifilmeket, nagy tapasztalatuk van nemzetközi koprodukciókban is. A Kreatív Európa MEDIA…

tovább

magazin

Kreatív Európa történetek a fejlesztésről: Proton Cinema

A Proton Cinemát Petrányi Viktória és Mundruczó Kornél alapították, és az évek során az egyik legsikeresebb hazai produkciós céggé fejlődött. Számos…

tovább

magazin

Kreatív Európa történetek a fejlesztésről: Bulb Cinema

A Bulb Cinema és az ELF Pictures egy budapesti utcagyerek tíz évet felölelő történetének megörökítéséhez kapott fontos segítséget a MEDIA…

tovább

magazin

Kreatív Európa történetek a fejlesztésről: Moviebar

A Moviebar Productions egy izgalmas kísérleti projekt, a Király Tamás divattervező életét feldolgozó dokumentumfilm fejlesztéséhez vette igénybe a…

tovább

magazin

Kreatív Európa történetek a fejlesztésről: Campfilm

A 2007-ben megalakult Campfilm fókuszában főleg magas művészi igénnyel elkészített, társadalmi témákkal foglalkozó dokumentum- és játékfilmek…

tovább

magazin

Kreatív Európa történetek: Ezért érdemes filmet csinálni

A Kreatív Európa 2014-es indulása óta több mint 150 magyar projekt részesült MEDIA támogatásban, idén pedig új szakasz indul a keretprogramban.…

tovább

magazin

Nehéz elképzelni, hogy a Kreatív Európa nélkül ennyiféle film kerülhetne a nézők elé

A MEDIA alprogram az elmúlt években számos magyar filmterv megvalósulását segítette, legyen szó nemzetközileg elismert, díjnyertes alkotók…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés