Ennyi időbe telt ugyanis, amíg a rendkívül bonyolult regényt sikerült egy kevesebb mint kétórás mozi forgatókönyvébe sűríteni. "Olyan hegy volt ez, amit mindig is szerettem volna megmászni", nyilatkozta a rendező, aki úgy érzi, a film megőrzi a regény humánus értékeit és humorát is, emellett pedig visszautal azokra az irodalmi fogásokra is, amellyel Joyce dolgozott. A főszereplő Leopold Bloom-ot Stephen Rea alakítja, Molly Bloom szerepében pedig Angeline Ball látható.

Leopold Bloom szerepében Stephen Rea
Sean Walsh: Bloom 
Nem Walsh filmje az első feldolgozása a modern irodalom egyik kultikus remekének. Joseph Strick 1967-es verziója annak idején nagy botrányt kavart, az íreknél először cenzúrázták, majd be is tiltották, mondván, hogy „romboló hatással van a közerkölcsre”. Csupán 33 év múlva, 2000-ben oldották fel a tilalmat Strick filmjéről, melyet egyébként általában elég jó adaptációnak tartanak.

Walsh filmjében több utalás is van a '67-es verzióra, így például azokra a tabukra is, amik miatt azt betiltották: a szexuális fantázia ábrázolása, valamint a szadomazochista és transzvesztita elemek megjelenése akkoriban még sok volt a cenzoroknak. 

A legelső Bloomsdayt 1954-ben szervezte egy dublini irodalmárokból, írókból és bohémekből álló társaság. Azóta is a Bloomsday lényege, hogy a rajongók felkeresik az Ulysses színhelyeit. Dublinban ez az ünnepség az egyik legnagyobb kulturális eseménynek számít.