Moore megtámadta döntést, mondván, hogy meg kellene engedni, hogy a tizenévesek is szabadon láthassák a filmet, amely több mint 1000 amerikai mozivásznon pereg majd június 25-től. 

A Lions Gate, a film egyik amerikai forgalmazócége a döntést teljesen igazolatlannak nevezte, míg az MPAA szerint a korlátozás a filmben szereplő "erőszakos és felkavaró képek és szövegek miatt" szükséges.   

A Fahrenheit 9/11-ben illusztrációként amerikai katonák égő holtteste látható, melyeket egy teherautó mögé húznak és felakasztják őket. Van egy olyan jelenet is, melyben amerikai katonák iraki foglyokat bántalmaznak.
 
Moore szerint "sajnos nagyon is lehetséges, hogy sok 15-16 évest erősítenek meg abban, hogy Irakba menjenek szolgálatba a következő pár évben. Ha elég idősek ahhoz, hogy harcolni menjenek és kockáztassák az életüket, megérdemlik a jogot, hogy láthassák, mi folyik Irakban."

A forgalmazótárs IFC Entertainment bejelenette, hogy minden erejét latba veti, hogy az igazságtalan korhatár ellen harcoljon.

Ugyanakkor a korhatárokat szabályozó brit testület is éppen megkapta a Fahrenheit 9/11-et megtekintésre. Nagy-Britanniában a nyár folyamán kerül mozikba a film.