hír
Szeptember 2-án, a Puskin Moziban mutatják be a magyar nagyközönség számára Laky Dóra, a Budapesti Metropolitan Egyetem Forgatókönyvíró mesterszakon…
továbbhír
Augusztus 30. és szeptember 3. között rendezik meg a 18. BuShót, melynek versenyprogramjába 65 kisfilmet választottak be. A versenyfilmek mellett…
továbbhír
Szeptember elején Jancsó Miklós munkássága előtt tiszteleg a Cinema MOM következő vetítéssorozata, amely során szeptember 1. és 7. között minden…
továbbhír
Az ezredforduló egyik legfontosabb magyar zenekara vitathatatlanul a Bëlga. Eddig inkább szájról szájra terjedt a történetük, most viszont a…
továbbhír
Fiatal elsőfilmes rendezők mellett Enyedi Ildikó három filmje is szerepel a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) szeptember elején zajló…
továbbhír
A 28. Szarajevói Filmfesztivál Cinelink Drama programjában mutatkozott be Tóth Marcsi író és Zachar Balázs producer Glória című minisorozat terve,…
továbbhír
A Várkert Bazár és a Filmhu közös szabadtéri mozisorozatának idei utolsó felvonásaként premier előtt lesz látható a Szia Életem!, Rohonyi Gábor és…
továbbhír
A Balatonszemesen megrendezett fesztiválon díjazott lett többek között Herendi Gábor Toxikomája, Kőrösi Máté Dívák című dokumentumfilmje, és a…
továbbhír
Augusztus 22. és 26. között középiskolai tanárok számára ingyenesen elérhetővé tették Szabó Réka A létezés eufóriája című dokumentumfilmjét, melyben…
továbbhír
Turai Balázs Amok című animációja júniusban kezdte fesztiválkörútját és egyből elnyerte a legrangosabb animációs díjat, a legjobb rövidfilmnek járó…
továbbFriss
Ladányi Jancsó Jakob alkotása a Berlinale rövidfilmes versenyprogramjában
Január végéig lehet nevezni a 12. Savaria Filmszemlére
Az Arte France Cinéma kiválasztotta Mundruczó új filmtervét
Mozgóképörökség fókusszal indít Filmtudomány MA szakot az ELTE
Január 15-ig még lehet nevezni a 9. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztiválra
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié