hír
Story Lab névvel indult szlovákiai magyar filmesek számára pitchfórum. A kezdeményezés több, mint egyszerű ötletbörze, hiszen a fiatalok egy hat…
továbbhír
Enyedi Ildikó, Kulka János és Molnár Piroska is izgulhatnak, de még a francia Léa Seydoux is versenybe száll az egyik legfontosabb magyar filmes díj…
továbbhír
A májusi Filmvilágban Csuja László és Nemes Anna mesél a Szelíd című csodaszép filmjükről, néhány szerző az AI-ról filozofál, megismerhetjük Víctor…
továbbhír
Nyilvános a 10. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál nemzetközi programja: fesztiválkedvencek, izgalmas utópiák és “így jöttem”-filmek a…
továbbhír
Az HBO Max váratlan ajándékkal készült a magyar filmek kedvelőinek: megünnepelve a Magyar Film Napját, április 30-tól kezdve egy teljes héten át…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Múzeumnál elkezdődött a Most vagy soha! 86 napos forgatása április 20-án. Az 1848-ban játszódó kalandfilmben korhű díszletek közt,…
továbbhír
A magyar film napjának előestéjén ötödik alkalommal adták át a Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Díjakat a Vigadóban. A gálaesten a hagyományos…
továbbhír
Június 9. és 12. között, a Nemzeti Filmintézet és a Veszprém-Balaton 2023Európa Kulturális Fővárosa program közös szervezésében rendezik meg a…
továbbhír
Az izraeli holokauszt-emléknapon, a Jom Hasoá-n teltházas vetítés keretében mutatták be az Ocskay László századosról, az elfeledett második…
továbbhír
Ismét országos moziforgalmazásba kerül az ír Tomm Moore varázslatos családi animációja, A tenger dala. A 2015-ben Oscar-díjra jelölt rajzfilm május…
továbbFriss
13 év után visszatér a Magyar Filmszemle
5700 euró támogatást kaptak a Verzió Doclab díjazott filmesei
Női operatőröknek indít mentorprogramot a Magyar Filmoperatőrök Egyesülete
Megvannak az Inkubátor pitchfórumának idei nyertesei
Arany Medvét érő beszélő szoborral folytatódik a Mozinet Filmnapok
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié