hír
Július 18. és 23. között rendezi meg a Mediawave a több mint 30 éves múltra visszatekintő filmes műhelyét, ami a fiatalok filmkészítési vágyának…
továbbhír
Vasárnap este Veszprémben, a Magyar Mozgókép Fesztivál zárógáláján adták át az idei Magyar Mozgókép Díjakat. A legjobb nagyjátékfilm a Külön falka…
továbbhír
A Pintér Béla és Társulata facebook oldalon tudatta, hogy gyors lefolyású, súlyos betegség után ma reggel elhunyt Quitt László, a társulat színésze.
továbbhír
A Budapest Rooftop Cinema csapata facebook oldalukon jelentette be, hogy több mint nyolc év után többet nem nyitnak ki a megszokott módon és…
továbbhír
Júniustól három új alkotó lett a Magyar Dokumentumfilmesek Egyesületének elnökségi tagja.
továbbhír
A hollywoodi alakváltó. Steven Soderbergh féktelen filmművészete címmel írt könyvet a filmrendező és filmesztéta Lichter Péter, melyben az amerikai…
továbbhír
Ma indul a Magyar Mozgókép Fesztivál, mely a filmvetítések mellett változatos szakmai programokkal várja az érdeklődőket. Kerekasztal-beszélgetésein…
továbbhír
A magyar versenyfilmek közül Az elveszíthető dolgok szeretete és a Felhők felett győzött, a nemzetközi válogatásból a litván…
továbbhír
A lázadó popdíva élete tele van botrányokkal, extravagáns koncertekkel és stílusteremtő gesztusokkal. A Madonna-film izgalmas és fordulatos…
továbbhír
Elindult a nevezés a 22. Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyprogramjába, a szervezők idén kisjátékfilmeket, kísérleti vagy animációs…
továbbFriss
Turai Balázs poszt-gender influenszerekről szóló filmtervét díjazták
Gothár Péter kultfilmjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Az évszakok ritmusára kibomló házassági történet forog Kurta Niké és Orbán Levente főszereplésével
Már lehet nevezni a 2025-ös Zsigmond Vilmos filmfesztiválra
A Cirko Film a kultúra kiemelkedő formálójaként kapott elismerést
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié