hír
Hetvenhét éves korában meghalt Gát György rendező, producer. Legismertebb munkái a Linda, az Angyalbőrben és a Família Kft.
továbbhír
Március 13-17. között 11. alkalommal rendezik meg Párizsban a La Cinémathèque française archívfilm-fesztiválját, a nagy presztízsű eseménynek két…
továbbhír
A helyi televíziózás 40 éve indult el hazánkban, és az egyesülési törvény 1989-es megjelenését követően azonnal összefogtak az akkori települési…
továbbhír
Május 1. és 3. között első alkalommal kerül megrendezésre az ELTE Szemle, amelyen célzottan az ELTE Filmtanszék hallgatói által készített filmek…
továbbhír
Március végén 48. alkalommal veszi kezdetét a Hongkongi Nemzetközi Filmfesztivál, amely Young Cinema (World) programjában versenyez Vermes Dorka…
továbbhír
A 9. Inkubátor Program keretében kilenc fiatal alkotó fejlesztheti első egész estés filmtervét a Filmintézet támogatásával az ősszel megrendezendő…
továbbhír
A forradalom előestéjén, március 14-én forradalmi hangulat költözik a Kino Café Art Mozi falai közé. A Filmrendezők klubja soron következő alkalmán…
továbbhír
A szombat este véget ért 44. Fantasporto Nemzetközi Filmfesztivál külön programot szentelt a hazai alkotóknak és műsorra tűzte a közelmúlt…
továbbhír
Christopher Nolan nagy közönségsikert aratott, az atombomba atyjának nevezett fizikusról szóló drámája lett a legjobb film, és további hat díjat is…
továbbhír
A Lefkovicsék gyászolnak című filmet másfél hét alatt 15.000-en látták, így a hazai nézők rendületlenül kíváncsiak a Szabó Kimmel Tamás és Bezerédi…
továbbFriss
Turai Balázs poszt-gender influenszerekről szóló filmtervét díjazták
Gothár Péter kultfilmjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Az évszakok ritmusára kibomló házassági történet forog Kurta Niké és Orbán Levente főszereplésével
Már lehet nevezni a 2025-ös Zsigmond Vilmos filmfesztiválra
A Cirko Film a kultúra kiemelkedő formálójaként kapott elismerést
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié