hír

Tízezer nézőn túl a diákmozi-program

Már több mint tízezer iskolás vett részt a Klassz Napok programjában, amelynek célja, hogy a mai tizenévesek is felfedezzék a közös mozizás élményét…

tovább

hír

Milorad Krstić bemutatja a gonosz MouMousht

Itt az első teaser Milorad Krstić új filmtervéhez, a MouMoush – Műanyagkirályhoz, melyet a 11. CEE Animációs Fórumon díjaztak korábban. A…

tovább

hír

Idén is lesz Budapesti Klasszikus Film Maraton

Kalandozás animáció és science fiction világába, történelmi filmek, vígjátékok, élőzenés filmkoncertek, izgalmas előadások és archív filmvásár – ez…

tovább

hír

Ezeket a filmeket pótolhatod be az Oscar-gáláig

Idén is a Disney+-on követhetjük élőben az Oscar-gálát Magyarországon. A 96. díjátadót március 10-én rendezik meg, magyar idő szerint 23:30-tól…

tovább

hír

Nemes Jeles László és Enyedi Ildikó a németek kedvence

Nemrég zárult a Berlini Filmfesztivál, ez adta az ötletet a Magyar Filmadatbázisnak, hogy összeállítsa, melyek jelenleg a legnépszerűbb magyar…

tovább

hír

New Yorkba utazik a Magyarázat mindenre

Reisz Gábor alkotását a friss és kreatív filmkészítőket ünneplő New Directors/New Films fesztiválon vetítik. Itt mutatkozott be a New York-i…

tovább

hír

Magyar filmes válogatással ünnepel a Fantasporto filmfesztivál

Portugália népszerű seregszemléje, a március 1-jén kezdődő 44. Fantasporto Nemzetközi Filmfesztivál külön programot szentel a hazai alkotóknak és…

tovább

hír

Ismét Amerikába megy Zurbó Dorottya dokumentumfilmje

A magyar-bhutáni koprodukcióban készült A boldogság ügynöke mielőtt május 2-tól a hazai mozikban is látható lesz, folytatja a Sundance Nemzetközi…

tovább

hír

Utolsó esély: március 3-ig lehet nevezni a Friss Pitch-re

Meghosszabbították a határidőt, így február vége helyett vasárnap a nevezési határidő. A Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztiválon minden…

tovább

hír

Teheráni drogmámor önti el a hazai mozikat

Március 7-től látható országszerte a mozikban Ali Ahmadzadeh gerilla módszerekkel, az iráni hatóságok megkerülésével, rejtett kamerákkal forgatott…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Filmhu podcast #101: Till Attila

És mi van mindannyiunkkal?

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés