hír

Portréfilm készül a Nobel-díjas Krausz Ferencről

Krausz Ferenc fizikus életét és munkásságát, valamint az 1956-os szabadságharcos, Wittner Mária életét bemutató dokumentumfilmnek, a Kemény Dénes…

tovább

hír

Streamelhető a Kojot négy lelke

A mozik után már a Filmio kínálatában is ott van Gauder Áron többszörös díjnyertes animációs filmje, a Kojot négy lelke. Az ikonikus Nyócker!…

tovább

hír

Forog a film József Attila pszichoanalíziséről

Forgatni kezdték a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, Reménytelenül című magyar filmet Michl Juli és Sütő András főszereplésével.

tovább

hír

Premier előtt érkezik a Kék Pelikan

Csáki László fanyar humorú, valós eseményeket feldolgozó, felnőtteknek szóló egész estés animációs filmje már március közepétől, premier előtt…

tovább

hír

Anselm Kiefer lángvágóval hasítja át a Corvin vásznát

A Cinema Niche először tűz műsorra dokumentumfilmet: áprilisban Wim Wenders Anselm című alkotását hozzák el a Corvinba. A film Anselm Kiefer, korunk…

tovább

hír

Találkozz a Rigó, rigó, szederinda alkotóival!

A magyar operatőrrel, Pákozdi Ágnessel, Elene Naveriani rendezővel, Nino Injia jelmeztervezővel, Mariam Chincharauli öltöztetővel és a…

tovább

hír

Hajdu Szabolcs, Árni és Lefkovicsék a márciusi Filmvilágban

Gelencsér Gábor az NFI-hatásról, Margitházi Beja a Ne várjatok túl sokat a világ végétől című Radu Jude-filmről ír a Filmvilágban, olvashatunk…

tovább

hír

Levetítik Almási Tamás Ózd-sorozatát

Almási Tamás eredetileg játékfilmet szeretett volna forgatni Ózdon, végül több mint egy évtizeden keresztül követte az iparvárosban az Ózdi…

tovább

hír

Kiadták Kovásznai György legendás animációs filmjét Amerikában

A stílusok őrült és meglepetésszerűen szexi kavalkádja az 1920-as évek art decójától a hatvanas évek pszichedéliájáig. Bubble Bath címmel,…

tovább

hír

A hit, a vallás igenis a gyógyulás útja tud lenni

Gyászfeldolgozásról, hitről, vallásról is szó esett a Lefkovicsék gyászolnak telt házas, premier előtti vetítése után, ahol az alkotók beszélgettek…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Filmhu podcast #101: Till Attila

És mi van mindannyiunkkal?

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Nos kérem, ez itt, ez a joint. A jointnak két vége van: az egyik vége össze van sodorva, a másik pedig nyitott. Vegyék a jointot a nyitott végével maguk felé, a hüvelykujjuk és a mutatóujjuk közé, így, mutatom!

Elszakadás

Oszd meg! Az összes idézet