hír
A mozik után már a Filmio kínálatában is ott van Gauder Áron többszörös díjnyertes animációs filmje, a Kojot négy lelke. Az ikonikus Nyócker!…
továbbhír
Forgatni kezdték a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, Reménytelenül című magyar filmet Michl Juli és Sütő András főszereplésével.
továbbhír
Csáki László fanyar humorú, valós eseményeket feldolgozó, felnőtteknek szóló egész estés animációs filmje már március közepétől, premier előtt…
továbbhír
A Cinema Niche először tűz műsorra dokumentumfilmet: áprilisban Wim Wenders Anselm című alkotását hozzák el a Corvinba. A film Anselm Kiefer, korunk…
továbbhír
A magyar operatőrrel, Pákozdi Ágnessel, Elene Naveriani rendezővel, Nino Injia jelmeztervezővel, Mariam Chincharauli öltöztetővel és a…
továbbhír
Gelencsér Gábor az NFI-hatásról, Margitházi Beja a Ne várjatok túl sokat a világ végétől című Radu Jude-filmről ír a Filmvilágban, olvashatunk…
továbbhír
Almási Tamás eredetileg játékfilmet szeretett volna forgatni Ózdon, végül több mint egy évtizeden keresztül követte az iparvárosban az Ózdi…
továbbhír
A stílusok őrült és meglepetésszerűen szexi kavalkádja az 1920-as évek art decójától a hatvanas évek pszichedéliájáig. Bubble Bath címmel,…
továbbhír
Gyászfeldolgozásról, hitről, vallásról is szó esett a Lefkovicsék gyászolnak telt házas, premier előtti vetítése után, ahol az alkotók beszélgettek…
továbbhír
Már több mint tízezer iskolás vett részt a Klassz Napok programjában, amelynek célja, hogy a mai tizenévesek is felfedezzék a közös mozizás élményét…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéAngelo Provolone / Oscar