hír
Elindult a nevezés a 7. Blue Danube Filmfesztiválra. A szervezők animációs, kísérleti, dokumentum- és fikciós rövidfilmeket, 5 percnél rövidebb…
továbbhír
„Nem a pankrációról szól” – mondta el Erdély Mátyás legújabb filmjéről, a Vaskaromról, amely egy híres pankrátorcsaládot ért tragédiasorozatot…
továbbhír
A CineKorda március 8-án a tajvani filmművészet egyik legismertebb darabját, az Arany Pálmával jutalmazott Apichatpong Weerasethatekul által nemes…
továbbhír
Húsz éve alapították Magyarország legrégebbi operatőr versenyét, az Aranyszem Operatőr Fesztivált, ami 2018-ban lett átnevezve a világhírű…
továbbhír
20 éves Bogyó és Babóca. A népszerű sorozat szerzője, a Magyar Nyelvőr Díjas, Pro Familiis, Aranykönyv és Janikovszky Éva-díjas írónő, Bartos Erika…
továbbhír
A 6 ezer eurós pénzjutalommal járó ArteKino Nemzetközi Díjat nyerte meg vasárnap az Ich bin Marika, ha minden jól megy, ez lesz a második…
továbbhír
Újabb két oktatói kommentárral bővült a Cinego kiváló kezdeményezése, A feleségem története kapcsán Gelencsér Gábor, a Macbeth kapcsán pedig Bagossy…
továbbhír
Christopher Nolan filmje összesen hét kategóriában győzött Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia (BAFTA) vasárnap esti londoni díjkiosztóján.…
továbbhír
Francis Ford Coppola az utolsó simításokat végzi Megalopolis című filmjén, amelynek a zenéjét Budapesten vették fel. A felvétel miatt a Keresztapa…
továbbhír
A második világháború után játszódó történelmi dráma forgatása heteken belül elkezdődik Magyarországon, a produkció két főszerepét Russel Crowe és…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié