hír

Hollywoodi top 10, 2005-re

Papírforma szerint Hollywood mindig jó előre sikeresnek minősíti önmagát, miután a stúdiók gondoskodnak arról, hogy elegendő nagyszabású filmterv…

tovább

hír

Emberarcú Hitler

Adolf Hitler végnapjairól szóló ellentmondásos alkotás, A bukás (Downfall) nyerte az egyik legrangosabb német filmes elismerést, a Bajor…

tovább

hír

Filmkritikusi díjak

Január 31-én adják át a Magyar Filmkritikusi Díjakat a Magyar Sajtó Háza színháztermében. A Film- és Tévékritikusi Szakosztály január 13-án ül…

tovább

hír

Vélemények az előzsűritől

Megvan a Filmszemle versenyprogramjába került kisjáték- és kísérleti filmek listája, amelyről több neves alkotó munkája kimaradt. Erről és a…

tovább

hír

Filmen Coelho könyvei

A veterán olasz producer Gianni Nunnari és cége a Hollywood Gang Prods. megszerezte a világszerte ismert brazil író, Paulo Coelho Tizenegy perc című…

tovább

hír

Három filmmel Indiában

Böszörményi Zsuzsa, Gothár Péter és Grunwalsky Ferenc filmjeit tűzi műsorára a Mumbai Filmakadémia nemzetközi seregszemléje. Három magyar alkotással…

tovább

hír

Vezet a családi humor

Nem volt premierfilm a szilveszteri hétvégén Amerikában, így a korábbi listavezető, a Vejedre ütök (Meet the Fockers) maradt az éllovas a…

tovább

hír

Megvan a kisfilmes és a dokus lista

A Filmművész Szövetség nyilvánosságra hozta a 36. Magyar Filmszemlére bejutott dokumentum- és kisfilmek listáját. Az előzsűrik a 200 dokuból végül…

tovább

hír

Stone elismeri a kritikát

Oliver Stone sok kritikát jogosnak tart, amellyel legutóbb látható munkáját, a 150 millió dollárból forgatott Alexandert illették. Sydneyben, ahol…

tovább

hír

Script&Pitch Forgatókönyvíró Kurzus

A Script&Pitch forgatókönyvírói tanfolyam 2005. március és október között,  a HoldenLab,   a Scuola Holden, a Nisi Masa, az Euphoria Borealis, a …

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Úgy tűnik, a kulturális csere Észak-Koreában egyoldalú.

A Vörös Kápolna

Oszd meg! Az összes idézet