hír
André de Toth az egyik legszínesebb egyéniség volt Hollywoodban, akinek élete még filmjeinél is több kalandban bővelkedett. Magyarországon…
továbbhír
Az American Film Institute a napokban jelentette be, hogy életműdíjjal tünteti ki Robert De Nirot. De Niro lesz a 31. AFI életműdíjas, az…
továbbhír
Vasárnap este befejeződött a 12. Cottbusi Film Fesztivál, a kelet-európai filmek egyik legrangosabb mustrája. A három magyar versenyfilm összesen…
továbbhír
Lehet, hogy Ewan McGregor mégiscsak elvállalja a Trainspotting folytatásának főszerepét. Bár a színész korábban elvetette az ötletet, hogy a…
továbbhír
Vámpír-seregek és vérfarkas-hordák csatáznak ezekben a hetekben Budapest alatt. Az Underworld című amerikai horror főszerepében a Pearl Harbor…
továbbhír
Egy feltűnően idétlen és szinte teljesen cselekmény nélküli film vezeti az amerikai és a kanadai jegyeladási listákat. A film címe: Jackass, Johnny…
továbbhír
2002 október 23-án a litera irodalmi portál, a forgatókönyvek létrejöttét segítő Premier Plán Alapítvány és az Inforg Stúdió pénzdíjas, anonim,…
továbbhír
2002 október 30. és november 3. között zajlik a 12. Cottbus Filmfesztivál, Kelet-Európa filmes termésének legnagyobb nemzetközi mustrája. Idén a…
továbbhír
Volt favágó, kőműves, színházi ügyelőSzilágyi AndorA múlt héten befejeződött Szilágyi Andor író-drámaíró első filmjének, a Rózsa énekeinek a…
továbbhír
Utolsó felvonásához érkezett az öt húszperces történet sorozataként felépülő, Megálló című film forgatása. Pálfi György irányításával, aki…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié