hír
BEG címmel forogna Lafka Dávid filmrendező első játékfilmje, amelynek pilotja a nyáron készült el Szentendrén. A produkcióval a fiatal korosztályt…
továbbhír
Szombat este ért véget a VII. film.dok fesztivál. A megmérettetésre beérkezett 180 filmből 67 alkotást értékelt a zsűri. Hogy sok film maradt…
továbbhír
Izlandon életműdíjjal tüntetik ki Tarr Bélát, Felméri Cecília animációs dokumentumfilmjét díjazták Romániában, és Gyöngyössy Bence Liszt Ferencről…
továbbhír
Hozzájuthatnak a februárban elkülönített 70 millió forintos támogatáshoz a fővárosi művészmozik, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén döntött…
továbbhír
A sikeres pályázati fordulót követően újabb lehetőséggel élhetnek a kortárs magyar filmkészítők a Telekom jóvoltából.
továbbhír
A Metropolis folyóirat idén 15 éves lett. Bár a filmes folyóiratok helyzete jelenleg nem könnyű, mégsem feledkezhetünk meg erről az évfordulóról. Az…
továbbhír
Szeptember 22-én lesz 70 éves Kende János Kossuth-díjas operatőr, akit 1989-ben a világ száz legjobb operatőre közé választottak - tudatta az MTI.
továbbhír
Az első női rabbi életéről készít filmet Groó Diana: a dokumentumfilmes változat egy angol alapítvány segítségével valósulhat meg, a…
továbbhír
A Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál 2011. szeptember 19-én, idén immár második alkalommal ad helyet az Iránytű címet viselő dokumentumfilmes szakmai…
továbbhír
Nagy András a legjobb operatőr díját kapta a Bibliothéque Pascal-ért Medgyesen, magyar stop motion filmek Lengyelországba mennek, és bemutatják…
továbbFriss
Már lehet nevezni a 2025-ös Zsigmond Vilmos filmfesztiválra
A Cirko Film a kultúra kiemelkedő formálójaként kapott elismerést
A száraz novemberhez nyújtanak segítséget Till Attiláék
Átadták a Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Díjakat
Országszerte, premier előtti vetítésekkel ünnepelhetjük az európai filmeket
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié