Címke: „kult”

Találatok száma: 236

magazin

Harakiri

A Harakiri főcíme tökéletesen komponált szimbólum, ily módon a filmtörténet egyik legszebb nyitánya. A bevezető képsorokban a kamera hosszasan…

tovább

magazin

Harcosok klubja: jakuza jelentések

A második világháború után dolgos-szorgos fogyasztói társadalommá átgyúrt Japánban a szamuráj tradíciók egy része a jakuza-klánokban élt tovább.

tovább

magazin

Harcosok klubja: Mester és megtévedt tanítványa

A zsáner dogmáit minden generáció tiszteletben tartotta, de a wuxia-filmek formai és tartalmi szempontból rengeteget módosultak.A wuxia, vagyis a…

tovább

magazin

Gothár Péter: Megáll az idő (1981)

A Megáll az idő alapvetése a kölcsönös kudarcélmény, a sikertelenség és a megcsalatás. Kultfilm a hatvanas évek elejének fullasztó éveiről.…

tovább

magazin

Zsaruk és gengszterek

A harcművészettel elegyített bűnügyi mozi, legyen az gengszter- vagy rendőreposz, a hongkongi filmgyártás legerősebb bástyája: a helyi alkotók…

tovább

magazin

Koreai kardjátékfilm

Tradíció és korszellem, zord múltidézés és modern urbánus pop-mese, ugyanazon spektrum két véglete; a kortárs dél-koreai harcművészeti mozik között…

tovább

magazin

Black Magic

Hogy mi a hatásos halálos varázslat receptje? Ku Feng szerint, két személyre: vedd egy friss hulla szalonnáját, nyesd le még a fejét, majd mindkét…

tovább

magazin

Shawsploitation 2.

Hongkong, 1974. Rendezte: Kuei Chin-hung. Szereplők: Chan Si-gaai, Antonio Ho, Lam Wai-tiu, Ha Ping és mások.Ha valaki pedikűrös létére járatlan az…

tovább

magazin

Cannibal Ferox

Az olaszok a hetvenes évek elejétõl sorra készítették az egyre kegyetlenebb dzsungelfilmeket, amelyeket ma már külön almûfajként, olasz…

tovább

magazin

Harcosok klubja: Szamurájok dicső alkonya

A Végzet kardja (1966) és négy évtizeddel későbbi párdarabja a büszke szamurájok morális hanyatlását, a harcos kaszt végnapjait ábrázolja, …

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Tudja kend nénémasszony, magának olyan jó színe van, olyan szép sárga...tudja mire gondolok!?

Indul a bakterház

Oszd meg! Az összes idézet