magazin
2016-ban, Cannes-ban mutatkozott be először Tóth Luca Superbia című animációs kisfilmje, ami ezután bejárta az egész világot, elnyerte a Friss Hús…
továbbmagazin
Dobray György legújabb rendezésében a kettős szerepet játszó Eszenyi Enikő indul el egy izgalmas kalandtúrára. A vasárnap éjjel adásba kerülő…
továbbhír
Máf fél éve szerepel sikeresen a világ rangos rövidfilm fesztiváljain Banner Szűcs Loránd rövidfilmje, a Sandwich, amelynek főszerepeiben Bercovici…
továbbmagazin
Első filmjével Karlovy Vary egyik legizgalmasabb szekciójában debütál Csuja László: a Virágvölgy az East of the West válogatásban kapott helyet,…
továbbmagazin
A filmezés iránt a Dunaújvárosi Főiskolán elköteleződő Aracsi Norbert közel tíz éve dolgozik rendezőként. Számtalan reklámfilm, werkfilm és…
továbbpodcast
Nagypál Orsi Londonban végezte filmes tanulmányait, hazatérése óta olyan kisfilmekkel hívta fel magára a figyelmet, mint a Paktum és a Körforgalom.…
továbbpodcast
Két néma férfi megosztozik egy tányér szalontüdőn, a tudatlan politikust először küldik ki az emberek közé, Hófehérke kétszeresen elvált, a magyar…
továbbmagazin
Családi tragédiák, ifjúkori románcok és szertefoszló álmok – az ELTE Filmtudomány mesterszakának diákjai idén főképp drámai témákat választottak,…
továbbmagazin
Adott egy kisváros a szocializmus éveiben, egy konténernyi puccos nyugati holmi, egy csapat divat-megvonásban szenvedő falusi asszony és már meg is…
továbbhír
Az idei Let's CEE filmfesztivál több magyar sikert is hozott: az osztrák filmfesztivál pitch fórumán két magyar alkotó, Fabricius Gábor és Baranyi…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié