magazin
Rohonyi Gábor és Vékes Csaba új vígjátékában egy cinikus, leszerepelt írót ér váratlan meglepetés, amikor nyakába szakad a felelősség még soha nem…
továbbmagazin
A Tűnj el! és a Mi rendezője egy ötletgazdag UFO-s horrorral tér vissza, ami egyszerre ünnepli és parodizálja a filmipart. A Harmadik típusú…
továbbmagazin
Paul Schrader jellegzetes témáit, az elidegenedés, az elszigeteltség, a bezártság, és az ezekből következő erőszak lélektanát viszi színre legújabb…
továbbmagazin
Az új Predator-film elegánsan tér vissza a gyökereihez és közben erőlködés nélkül lesz jellegzetesen mai darab. Egyedül azt sajnálhatjuk, hogy a…
továbbmagazin
Mozikban Kerékgyártó Yvonne második nagyjátékfilmje, melyben tíz év után újra találkozik a gimis banda egyikük esküvőjén, ahol feltörnek az emlékek…
továbbmagazin
Egy született léhűtő a jég hátán is megél, pláne ha kiszervezik az Északi-sarkra. A legújabb francia vígjáték egy leplezetlenül korrupt világot…
továbbmagazin
Olivier Assayas 1996-os műve, az Irma Vep a film-a-filmben szerkezet egyik mintapéldája, amely kultfilmmé nőtte ki magát az utóbbi évtizedekben.…
továbbmagazin
A tapasztalat azt diktálja, hogy a Netflix megaprodukcióitól érdemes minél nagyobb távolságot tartani. Létezik, hogy még három kifejezetten…
továbbmagazin
Az osztrák schlager-énekes évtizedek óta a fagyos olasz tengerparton szórakoztatja a nyugdíjas rajongóit. Ulrich Seidl lenyűgöző portrét készített…
továbbmagazin
A 19. századi dán misszionárius hosszú vergődése a szigetország kietlen tájain ámulatba ejt és alázatra tanít. Az Isten földje (Godland)…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié