magazin
Kertész Mihály száz évvel ezelőtt forgatott filmje, A tolonc ősbemutatójával kezdődött el az első Magyar Filmhét. A szívet-lelket melengető…
továbbmagazin
140 éve született Weisz Erik, aki nemcsak a bilincsek és a fullasztó üvegtartályok, de a húszas évek némafilmcsillagai között sem érezte zavarban…
továbbhír
Nyerj páros belépőt november 17-én estére, Carl Theodor Dreyer Jeanne D'Arc szenvedése című világhírű némafilm klasszikusának vetítésére, amelyet az…
továbbhír
Online nézhető az European Film Gateway (EFG 1914) portálon az a három magyar filmtörténeti klasszikus, amely a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és…
továbbhír
Az Oscar-díjas Kertész Mihály, Jászai Mari főszereplésével 1914-ben készült, A tolonc című némafilmje felújítását és digitalizálását 14 millió…
továbbhír
Magyar némafilmek, világhírű klasszikusok és retrospektív sorozatok Szabó István, Jankovics Marcell és Fliegauf Bence rendezői munkásságából – a…
továbbhír
A Filmviláglegfrissebb számában többek között Fliegauf Bence munkásságával, a Titanicról szóló filmekkel és a mostanában készült egészestés…
továbbhír
2012 februárjában a MaNDA részvételével elindult az EFG 1914 elnevezésű európai uniós projekt, ami a 2008. és 2011. között létrehozott Európai…
továbbhír
A Daazo.com heti ajánlatában egy super 8-as technikával készült kisfilm, amelyet az Artbázis workshopján hoztak létre az alkotók.
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié