hír
Március végén visszatér a Cinema Niche, hogy két budapesti, illetve egy pécsi vetítésen bemutassa Albert Serra grandiózus új filmjét. A katalán…
továbbmagazin
A War Pony 2022-ben elhozta Cannes-ból a legjobb első filmnek járó díjat, és két fiatal történetén keresztül érzékeny dokumentarizmussal mutatta be…
továbbhír
A Cinema Niche vetítéssorozat ezúttal két elsőfilmes rendező, Riley Keough és Gina Gammell cannes-i Arany Kamera díjas közös munkáját hozza el az…
továbbmagazin
Az élet fája rendezője legújabb filmjében vissza is tér a gyökereihez, meg nem is: pásztázó kamerája ezúttal egy kicsit lenyugszik, de a rá jellemző…
továbbhír
A legendás filmrendező Egy rejtett élet című 2019-es filmjével tér vissza a Cinema Niche csapata, akik itthon nem forgalmazott kortárs szerzői…
továbbmagazin
Egy idős értelmiségi házaspár, egy demens Anya és egy élni akaró Apa története, örvény, amelybe Gaspar Noé most tőle szokatlan eszközökkel ránt be.…
továbbhír
Gaspar Noénak, az európai filmművészet fenegyerekének szívszaggató új filmje váratlan hangon szólal meg a szerző életművében. A Suspiria…
továbbmagazin
Legutóbb Apichatpong Weerasethakul Memoriáját vetítették, de Jia Zhangke A bűn érintése és Carlos Reygadas Mi időnk című filmjei is a Cinema…
továbbhír
Apichatpong Weerasethakul a kortárs szerzői film méltán körülrajongott, Arany Pálma-díjas thaiföldi rendezője Tilda Swintonnal forgatta legújabb…
továbbhír
Carlos Reygadas Mi időnk című nagyszabású drámájával folytatódik a Cinema Niche vetítéssorozat. A háromórás mexikói szerelmi háromszög történetét…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié