hír
Nyilvánosságra hozta a berlini székhelyű Európai Filmakadémia (EFA) a 2016-os Európai Filmdíj nevezések listáját, az 50 filmből álló illusztris…
továbbhír
Az olasz, francia, brit és svájci koprodukcióban készült tragikomédiával Paolo Sorrentino elnyerte a legjobb rendezőnek járó elismerést, az egyik…
továbbhír
Mundruczó Kornél filmje nyerte az Európai Uniós filmfesztivált Pekingben. A Fehér Isten az Európai Filmakadémia közönségdíjának 10 döntőse között is…
továbbhír
Öt alkotás, köztük török, osztrák, dán, német és brit rendezők elsőfilmjei versenghetnek idén az Európai Filmdíjért az Európai felfedezett…
továbbhír
Az Európai Filmakadémia (EFA) kezdeményezésére a Fiatal Közönség Díjáról (Young Audience Award) a Filmalap szervezésében ismét szavaznak budapesti…
továbbhír
Hat európai filmre voksolhatnak hétfőtől a filmrajongók az Európai Filmakadémia People's Choice Award elnevezésű közönségszavazásán - közölte az…
továbbmagazin
Rendezett kisfilmeket, de játékfilmet is Papírrepülők címmel, legtöbben mégis színészi alakításairól ismerik (Moszkva tér, Zuhanórepülés, Vespa,…
továbbhír
Szabó Simon A fal című rendezése díjat nyert a finnországi Tampere nemzetközi rövidfilm fesztiválján a hétvégén: a díj automatikus jelölés az…
továbbhír
Három jelöléséből egyet sem váltott díjra Tarr Béla világhírű magyar rendező legutóbbi munkája, A torinói ló az Európai Filmdíjak szombati átadóján…
továbbhír
Az Európai Filmakadémia (EFA) nyilvánosságra hozta szombaton Sevillában a 2011-es jelöltek listáját. A torinói ló című filmet a 2500 EFA-tag a…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié