magazin
Szokatlanul erős hétnek nézünk elébe, már ami a televíziók műsorát illeti. Tarr Béla Kárhozata kiemelkedik a hazai mezőnyből, de ne feledkezzünk meg…
továbbmagazin
Tegnap, vasárnap este debütált az HBO-n az Aranyélet második évadának záró, nyolcadik része, aki viszont lemaradt volna róla, az nem csak az HBO…
továbbmagazin
Az ünnepek közeledtével egyre meghittebb és pihepuhább hangvételű műsorokra számíthatunk a televíziós csatornák kínálatában, a Karácsonyt megelőző…
továbbmagazin
Rendhagyó, a hét vége előtt jelentkező tévéajánlónkat a csatornák 1956 hatvanadik évfordulójára kitűzött műsorai alapján állítottuk össze. Az ünnepi…
továbbmagazin
A hét végén az 1956-os forradalomra emlékezünk - ennek jegyében választottuk ketté a filmhu heti televíziós műsorajánlóját. Alábbi válogatásunk a…
továbbmagazin
Az előttünk álló hétre főként a szocializmus utolsó évtizedének hazai filmterméséből ajánlunk néznivalót: a kereteket egyre bátrabban feszegető…
továbbmagazin
Az e heti tévéműsor böngészésekor szembejött ugyan néhány nagyszerű hazai klasszikus vagy remekbe szabott fiatal film, mégsem tudtuk megállni, hogy…
továbbmagazin
Évfordulók határozzák meg az előttünk álló hét televíziós műsorkínálatát, két pótolhatatlan klasszikust ültetve a képernyőre. A magyar, és a világ…
továbbmagazin
Jóleső műsorajánlóval indulhat a hét a Filmhun, ami a televíziós csatornák programszervezőinek is köszönhető. A külföldi filmeket ezúttal teljesen…
továbbmagazin
Aki a négy fal között tervezi túlélni mondjuk a szerdai 38 celsiust, az sokszínű műsorkínálatból válogathat a héten. Magyar dráma, portré, zenei és …
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié