magazin
Június 11-én kritikusi pályázatot hirdettünk, arra kértünk titetek, hogy írjátok meg, hogyan hatott rátok a Saul fia című film. Nagy örömünkre sok…
továbbhír
Június 21-én lezárult kritikusi pályázatunk. Nagy örömünkre, az elmúlt tíz napban 15 kritika érkezett szerkesztőségünkbe a Saul fia című díjnyertes…
továbbhír
Nemes Jeles László alkotása négy díjat is elhozott a Cannes-i Filmfesztiválról, 51 ország vásárolta meg és már a bemutató előtt telt házas premier…
továbbmagazin
Tegnap mutatták be a 68. Cannes-i filmfesztivál magyar versenyfilmjét, Nemes Jeles László első nagyjátékfilmjét, a Saul fiát. Az óriási várakozással…
továbbmagazin
Liza jött, látott, megcsóválta mesebeli farkát, és egyből elbűvölte a magyar filmes újságírókat, akik – ritka az ilyen – tapssal fejezték ki…
továbbmagazin
Az HBO és az Arte France támogatásával készült, a 62. San Sebastian Film Fesztiválon debütált, nemrég a magyar kritikusok a legjobb…
továbbmagazin
2014-ben is sok filmet néztünk a moziban, a tévében, fesztiválokon, utána pedig jól meg is írtuk, mit gondolunk róluk. Díjnyertes alkotások,…
továbbdosszié
Természetesen 2014-ben is rengeteget ültünk a moziban, és meg is írtuk, hogy mit gondolunk a filmekről. Olvasd újra, hogy mennyire tetszett nekünk…
továbbmagazin
A Drága Elza! pazar kiállítású köntösbe bújtatott története számtalan hibát rejt magában – ezek többségét azonban az említett köntös sem rejtheti el…
továbbmagazin
Fazekas Csaba első nagyjátékfilmje, a Boldog Születésnapot! után tizenegy évvel jelentkezett újra mozifilmmel. Régóta, talán túlzottan is vártuk a…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié