magazin
Nemrég mutatták be a tévében Dombrovszky Linda nemzetközi Golden Globe-jelölésre esélyes filmdrámáját, a Pilátust. Szabó Magda azonos című könyvét…
továbbhír
Jövő hétre vártuk, de sajnos csak jövőre láthatjuk Nagy Viktor Oszkár romantikus vígjátékát. A Becsúszó szerelem alkotói a mozizást szigorító…
továbbhír
Tizenegy alkotó nyerte el a Nemzet Művésze címet csütörtökön, a rangos művészeti elismerés díjazottjai között az Eldorádó és a Jutalomutazás…
továbbhír
Bergendy Péter horrorfilmje két elismerést is kapott a 20. Trieste Science+Fiction filmfesztiválon Olaszországban. A Post Mortem a kísértetfilm…
továbbhír
Negyedszer indul a DUE Médiahálózat és a Nemzeti Filmintézet közös versenye, a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak, melynek célja, hogy a 14-20 év…
továbbmagazin
Deák Kristóf első mozifilmjében egy fiatal srác indít bosszúhadjáratot egy csalóval szemben, aki durván átverte nagyapját. Az unoka forgatását egy…
továbbhír
Díjat nyert Szász Attila romantikus szélhámosfilmje, az Apró mesék a Cinequest nemzetközi filmfesztiválon a kaliforniai San Joséban.
továbbhír
A San Sebastian-i premier után Peter Strickland legújabb, magyar-brit koprodukcióban készült filmje ismét A-kategóriás filmfesztiválon száll…
továbbhír
Felméri Cecília és Nagy Viktor Oszkár új filmjei is erősítik az 5. Európai Art Mozi Nap programját, amit vasárnap rendeznek meg az ország…
továbbmagazin
Belefeledkeztünk a világtól hermetikusan elzárt nő szomorú és szép történetébe Kocsis Ágnes új filmjében, megcsodáltuk Roy Andersson groteszk…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéKicsikém, akinek ekkora feje van, azt mi szívesen látjuk!
Vörös Királynő / Alice Csodaországban