magazin
Pearl Gluck első dokumentumfilmje igazi „3 in 1” produkció. Az önéletrajzi ihletésű Dívány nem kevés humorral és önkritikával körített vallomás,…
továbbmagazin
Pearl Gluck első dokumentumfilmje igazi „3 in 1” produkció. Az önéletrajzi ihletésű Dívány nem kevés humorral és önkritikával körített vallomás,…
továbbmagazin
A mai tadzsik valóságba kalauzol el Djamshed Usmonov filmje, mely földrajzilag és kulturálisan bármilyen messze is esik hazánktól, sok tekintetben…
továbbmagazin
Nem emlékszem, mikor riasztott meg annyira saját megrendülésem a vetítőteremben üldögélve, mint Lukas Moodysson filmje közben (alatt, végén). És ez…
továbbmagazin
Nem vagyok benne biztos, hogy a filmkritikusnak feltétlenül állást kell foglalnia, és el kell mondania, egy kritikában, hogy mi is az adott filmről…
továbbmagazin
Török Tarkovszkij, így aposztrofálja a Messze rendezőjét egy kritikusa. Ha a melankólia és a Stalker meg a Tükör jelenetei egyértelműen meg is…
továbbmagazin
Sokat ígérő produkciónak tűnt, csupán a rövid tartalomismertető alapján is, az első nagyjátékfilmes Thomas de Thier munkája, a Tollak a fejbe – és…
továbbmagazin
Infernal AffairsA 2002. év Hong Kong-i sikerfilmjében igazi macska-egér harcot láthat a néző, hogy végül is a szereplők közül ki melyik…
továbbmagazin
A voyeur – mivel adrenalinja a nulla körül konvergál – amikor csak teheti, ármányt sző.Kevesen lehetnek, akik a francia opusz százegy perce alatt ne…
továbbmagazin
A fesztivál utolsó napi programja azoknak kedvez, akiknek nem volt idejük megnézni sok filmet és a közönségre bízzák magukat. Amit a közönség a…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié