magazin
November 27-29. között élő televízióvá változott a szegedi Belvárosi mozi. A termekben a versenyprogram vetítései zajlottak 13 kategóriában, majd…
továbbmagazin
Most, hogy a közép-és kelet-európai országok öles léptekkel masíroznak az Unióba, kulturális jelenlétük a szokásosnál is fontosabb. Az új román…
továbbmagazin
A néhai nouvelle vague meghirdetett célja a konvenciókra és a sablonokra épülő „papa mozijának” szétverése volt. A program csak fél sikerrel járt,…
továbbmagazin
A filmhu "Utolsó előtti vágás" címmel indított filmklubot a Kultiplexben: a szakmai berkek iránt érdeklődők kéthetente vasárnap gyűlhetnek össze,…
továbbmagazin
Szerdán Fernando León de Aranoa ötödik filmjével hivatalosan is megnyílt a 13. Európa Filmhét. A fiktív spanyol iparvárosban játszódó Napfényes…
továbbmagazin
Anjali Nair: Black Nor WhiteBetelt a pohár, azaz véget ért az ötödik Utolsó Csepp Fesztivál is. A "Cseppfertőzés"-sel terjedő Utolsó Csepp…
továbbmagazin
Az eredeti reklámfelhalmozás korát éljük. Az elhullott őszi levelek, telefirkált söralátétek, a bontóba küldött Moszkvics slusszkulcsa és kedvenc…
továbbmagazin
23 ország 41 filmje hajózott idén a Titanicon. A fesztivál tizenegyedik útján többek között részt vett Pavel Lungin, az aranypálmás A kiskirály…
továbbmagazin
Az Iparművészeti Egyetem második Kiskakas Animációs Filmnapjai a tavalyi sikeres indításnak köszönhetően máris teltházzal csaptak a húrok közé.…
továbbmagazin
Az év végi fesztiválok, általában a sok laposabb próbálkozás között megbúvó izgalmasabb mozgóképek közül válogathatnak. Az október 22. és november…
továbbFriss
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié