magazin
December 21-én délután egy maratoni filmvetítésen- közel 6 órán keresztül- bemutatták az ELTE Filmelmélet és Filmtörténet szak 4 évfolyamának ebben…
továbbmagazin
Négy skandináv filmet vetítettek az idei Európa Filmhéten, ebből három jó volt, kettő meglepetést is okozott, az egyik pedig nagyot. Per Fly…
továbbmagazin
Fernando León de Aranoa Napfényes hétfők című filmjével nyitott, François Ozon Swimming Pool-jával zárt a 13. Európa Filmhét. A rendezvény tizenegy…
továbbmagazin
1954-ben a berni labdarúgó-világbajnokság döntőjében Németország legyőzte a magyarokat. Ami nekik világra szóló győzelem, nekünk kudarc, máig is…
továbbmagazin
A gdyniai Lengyel Játékfilm Fesztivál Arany Oroszlánját birtokló Varsó Dariusz Gajewski első nagyjátékfilmje. A kilátás a városra csupa kilátástalan…
továbbmagazin
A tegnap véget ért Európa Filmhét egyik legsikeresebb filmje a díjesőben fürdő Edi. Piotr Trzaskalski első rendezésével rögtön a lengyel film…
továbbmagazin
A magyar származású Aro Tolbukhin 1940-ben született Cegléden, a forradalom után disszidált és a Kereskedelmi Flottánál helyezkedett el, majd a…
továbbmagazin
A Szemközti ablak összesen öt, köztük a legjobb film és a legjobb női és férfi főszereplő kategóriában, söpörte be az olasz Oscarnak számító…
továbbmagazin
Antonio Hernández Város határok nélkül című filmje reklámfilmes megoldásokkal tűzdelt thillernek álcázott családi tragédia a halál küszöbéről.…
továbbFriss
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié