magazin
A kritikusok szerint eddig a Dogville a legjobb film idén, Cannes-ban. A második helyen Gus Van Sant Elephant c., a harmadikon Dennys Arcand A…
továbbmagazin
Szerdán este végre történt valami amire sokáig emlékezni fognak az 56. Cannes-i Filmfesztivál résztvevői. Vincent Gallo The Brown Bunny (A barna…
továbbmagazin
Kurosawa Kiyoshi: Bright FutureHa valaki abba az illúzióba ringatná magát, hogy Cannes a filmekről szól, akkor nagyot téved. Cannes ugyanis mindenek…
továbbmagazin
Szieszta a Teatro Nuovó előttA filmhu négy fős csapata a SARS vírus veszély ellenére hősiesen az udinei Far East Film fesztiválra látogatott, hogy…
továbbmagazin
Véget ért a 13. Mediawave is. Az elsősorban női tematikájú fesztivál filmes versenyének díjkiosztójáról három magyar alkotás vihetett haza pálmát.…
továbbmagazin
Az 5. Far East Film fesztivál hetét az udinei Teatro Nuovóban péntek hajnalban Chang Cheh 1967-es, digitálisan felújított klasszikus…
továbbmagazin
Soi Cheung: New BloodKedd a horrorfilmek napja volt, egy napig tartó utazás a távol-keleti szellemek vasútján. A horrorfilmben az a jó, ami a…
továbbmagazin
Orosz-német alkotás, Marat Magambetov Utak (Roads) című filmje nyerte a 2003-as, 13. Mediawave fesztivál fődíját. Német siker született a legjobb…
továbbmagazin
Végre teltház, hétvégi közönség-dömping, a taps mellé most dobpergés is jár a moziban. A kisjátékok kettes blokkja magyar vonatkozásokkal, az…
továbbmagazin
Kellemes tavaszi nap, hatalmas majális party Komáromban, meghökkentő kisjátékfilmek és a Vénusz szépségszalon magyarországi premierje az akkor még…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié