magazin
Régen az ódivatú moziban is volt „előzetes”. Vetítettek némi zanzát a filmszínház következő darabjából. A nézőnek vagy gusztusa támadt rá, vagy nem…
továbbmagazin
Van egy közhelyszámba veendő állítás: Fridi = number One, ő az aki évtizedes képernyős múltjával leginkább „bírja” a televíziózás csínját- bínját.…
továbbmagazin
Egyszerre, sietve, nyilván összehangoltan véget ért a Big Brother kettő is meg a Való Világ kettő is. Épp ideje volt. Stohl Buci, Tilla, Claudia,…
továbbmagazin
Azaz igen nagy befogadóképességű előadóterem. Telve hallgatókkal s odalent a mindig magányos előadóval. Ez a magyar királyi televízió sorozatának, A…
továbbmagazin
Tavaly ősszel betörtek a kereskedelmi tévécsatornákra a magyar sitcom-ok, mostanában viszont a tévéújságban is nehezen lelünk rájuk. A Limonádé és a…
továbbmagazin
Az univerzum kevésbé érthető jelenségei közé tartozik, ha az ember világvégét jósoló óriásnyúllal társalog, netán melltájról kinövő ektoplazmikus…
továbbmagazin
A Magyar ATV érdekes, némelykor szinte kifürkészhetetlen kis televíziós vállalkozás, amelynek műsortükréről időről-időre szinte kötelező lenne…
továbbmagazin
Lassan egy hónapja tart már a második iraki háború. Mit csinál a magyar ember, ha kíváncsi az eseményekre és mozgóképi információra vágyik? Irány a…
továbbmagazin
„Never Smile at a Crocodile” – azaz: „Soha ne mosolyogj egy krokodilra”. Hasonló summás dalszövegek figyelmeztetnek a vadon ezer veszélyére, a benne…
továbbmagazin
Milyen is lehetne az amerikai-iraki háború képe a magyar médiában? Zűrös és provinciális.
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéMenyasszony / Kill BIll