magazin
Európa egyik legfontosabb filmfesztiválja, a 66. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál február 11-én kezdődik a Coen testvérek új vígjátékával. Elkezdtük…
továbbmagazin
2015-ben is kíváncsiak voltunk, sokat beszélgettünk filmesekkel, ők pedig meséltek nekünk. Goda Kriszta, Ujj Mészáros Károly, Rév Marcell, Almási…
továbbmagazin
Húsz nagyjátékfilmben és négy rövidfilmben szerepelt, az 1942-es évben hét alkotásban is feltűnt a vásznon. A kor jellegzetessége, hogy a filmekben…
továbbmagazin
Fékezhetetlen fiatalok, egy megállíthatatlan srác, aki raliversenyző szeretne lenni, egy évszázadnyi családtörténet, inszomniás fiatalok, egy lány,…
továbbmagazin
Gyermekét kereső anya, szomorú és féltékeny feleség, álmodozó, kivagyi titkárnő, vágyai után kajtató nő, nyitott fodrász, szigorú internátus…
továbbdosszié
Természetesen 2014-ben is rengeteget ültünk a moziban, és meg is írtuk, hogy mit gondolunk a filmekről. Olvasd újra, hogy mennyire tetszett nekünk…
továbbmagazin
Nem mondhatni, hogy a magyar filmekben kifejezetten gyakran fakadnak dalra a szereplők, de fehér hollóként néha mégis felbukkan egy-egy zenés…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié