Természetesen 2014-ben is rengeteget ültünk a moziban, és meg is írtuk, hogy mit gondolunk a filmekről. Olvasd újra, hogy mennyire tetszett nekünk többek között a Viharsarok, a fehér Isten, az Ítélet Magyarországon, az Utóélet, a VAN, a Szabadesés, a Senki szigete, a Délibáb, vagy a Swing.
hír
A világhírű miskolci mentőkutya és gazdája, Lehóczki László által ihletett alkotás főszerepére Jean Renót szeretnék megnyerni az alkotók. Legalább…
továbbmagazin
A Drága Elza! pazar kiállítású köntösbe bújtatott története számtalan hibát rejt magában – ezek többségét azonban az említett köntös sem rejtheti el…
továbbmagazin
Cakó Ferenccel, a magyar animáció egyik meghatározó alakjával beszélgettünk a fénykorról és a jelenről, szakmai konfliktusokról, homokról,…
továbbmagazin
Fazekas Csaba első nagyjátékfilmje, a Boldog Születésnapot! után tizenegy évvel jelentkezett újra mozifilmmel. Régóta, talán túlzottan is vártuk a…
továbbhír
November 26-án nyílt meg Budapest legújabb kulturális központja, az Átrium Film-Színház a Margit körút 55. szám alatt, az egykori Átrium, illetve…
továbbmagazin
Síszüenetét töltő svéd mintacsalád ébredezik a francia-Alpok elit szállójában: tejfölszőke hat-hétéves forma kissrác és vöröses nővére, szüleik, a…
továbbhír
Charlotte Gainsbourg francia színésznő, Mike Leigh brit filmrendező és más filmes alkotók is támogatásukról biztosították Fliegauf Bence Csak a szél…
továbbmagazin
A Berosált a rezesbanda rövidített, 52 perces változatát már tavaly bemutatta az MTVA, Mátyássy Áron ifjúsági filmjének eredetileg is tervezett, 72…
továbbmagazin
Egyszer élünk, nyomatékosította az inspirációul használt Tar Sándor 2000-ben, Molnár György sokadik nagyjátékfilmjének címében. A filmbéli kisember,…
továbbmagazin
Lars von Triert valószínűleg a legtöbben olyan jelzőkkel illetnék, mint újító, sokkoló, kegyetlen, felzaklató, sötét, beteg. Jóval kevesebb…
továbbhír
Az idei év utolsó Filmvilágjában többek között az amerikai elnökfilmekről, a magyar műhelyről, a filmzenéről, Godardról és Marilyn Monroeról is…
továbbmagazin
Színes álmokból szőtt egy várost Török Ferenc, amely nyomokban emlékeztet ugyan Budapestre, de lehetne a világ bármely pontján. Egy olyan város,…
továbbmagazin
„Ha indiánok lehetnénk! mindig pattanásig feszülten, és a vágtató lovon, beledőlve a levegőbe, mindig újra meg-megremegve a reme¬gő földön, amíg már…
továbbhír
A Hollán Ernő utcai Odeon-Lloyd mozi bezárása óta sokan úgy tudják, hogy az Odeon megszűnt, holott tékái azóta is működnek, filmklubjai átkerültek…
továbbhír
Pozsgai Zsolt 2011-ben, a Magyar Játékfilmszemlén bemutatott A föld szeretője című filmje képviseli Magyarországot egyedül az idén december elején…
továbbmagazin
Inverz mese, melyben a legkisebb királylány összerakja szegényes motyóját, búcsút int hazájának, és nyakába veszi a világot, az út végén azonban nem…
továbbmagazin
Életében senki sem ismerte, képei egy véletlennek köszönhetően kerültek csak elő. Egy John Maloof nevű fiatal történész városképeket keresett, és…
továbbmagazin
Idős asszony baktat felfelé a vigasztalan lakótelepi lépcsőházban, koszos szatyrát lóbálva, csálé kerekű bevásárló kocsijával. Hét ajtó nyílik…
továbbmagazin
A BuDoKu (Dudapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál) és a Mozinet tegnap premier előtti vetítésen mutatta be Sarah Polley filmjét, az Apáim…
továbbhír
Hét magyar játékfilmet tűz műsorra a 10. születésnapját ünneplő Chennai Nemzetközi Filmfesztivál, Bengaluruban négy magyar film gazdagítja a…
továbbmagazin
Február 6-án mutatják be a hazai mozik Lars von Trier legújabb filmje, A nimfomániás 2. részét. Az első rész (kritikánkat olvasd el itt) általános…
továbbhír
A francia Collectif Jeune Cinema által alapított kísérleti filmes mustra, a Festival des Cinema Differents külön programot szentel a kortárs magyar…
továbbmagazin
Kis költségvetésből, barátok segítségével, gerillamódszerekkel készült Reisz Gábor diplomafilmje, mely minden nagy tanulság erőltetése nélkül szól…
továbbhír
Jánka Eszter, a budapesti Thomas Mann Gimnázium 11. osztályos diákja nyerte el az ENSZ támogatásával kiírt nemzetközi ifjúsági rövidfilmpályázat…
továbbmagazin
Az Utóélet alapvetően nem vígjáték, kiindulási pontja pedig kifejezetten szomorú, mégis kevés olyan magyar filmre emlékszem, amelyen ennyire…
továbbmagazin
A Fehér Isten, amely elhozta Cannes-ból az Un Certain Regard szekció fődíját és a Palm Dogot, bár sok szempontból hordozza a rendező kézjegyét,…
továbbmagazin
Egyszerre hálátlan, filmkészítőként mégis izgalmas az a feladat, melyet Hajdú Eszter kitűzött maga elé. A romagyilkosságokról szóló per 167 napja…
továbbhír
Gulio Andreottiról, a hétszeres olasz miniszterelnökról Paolo Sorrentino (A szerelem következményei) készített igencsak sűrű és impulzív filmet,…
továbbmagazin
Mától látható a mozikban Császi Ádám első nagyjátékfilmje, a Viharsarok. A Berlinalet megjárt alkotás a meleg szerelemről, a ki nem mondott szavak…
továbbmagazin
Sós Ágnes filmjét, a Szerelempatakot Amszterdamban és Triesztben is bemutatták, utóbbi fesztiválról két díjjal távozott. A Magyar Nemzeti Filmalap…
továbbmagazin
Több mint egy klub, hangzik az FC Barcelona jelmondata, Kocsis Tibor Magyarok a Barcáért című dokumentumfilmjének végére pedig még akkor is muszáj…
továbbmagazin
Köbli Norbert forgatókönyvíró szinte véletlenül bukkant rá az 1958-as berni túszdráma történetére, mely azonnal filmért kiáltott. A berni követben…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié