hír
Egy Arany Medve után visszatérni Berlinbe egy kicsit olyan, mint hazatérni - mondta Enyedi Ildikó első nagyjátékfilmje, Az én XX. századom…
továbbmagazin
A Symphony no. 42 és LOVE után Bucsi Réka újra versenybe száll a berlini versenyprogramban: Solar Walk című animációs kisfilmjében a korábbi…
továbbmagazin
A 68. Berlinale programjában mutatkozott be Bogdán Árpád második nagyjátékfilmje, a 2008-ban történt, tragikus romagyilkosságok utóhatását bemutató…
továbbmagazin
A European Shooting Stars programjába minden évben tíz, tehetséges, fiatal színész kap meghívást, ahol a berlini fesztiválon résztvevő producerek,…
továbbmagazin
Berlini mozimaratonunk első napjaiban Wes Anderson egy hordányi animált kutyával, óriási sztárparádéval és humorral mesélt családról és…
továbbmagazin
Az év első A-kategóriás filmfesztiválja szép emlékeket idéz: tavaly itt indult Enyedi Ildikó jelenleg az Oscar-átadóra váró filmje, a Testről és…
továbbhír
Új ösztöndíjprogramot indított pályakezdő női filmesek részére a Balassi Intézet - Collegium Hungaricum Berlin és az European Women's Audiovisual…
továbbvideó
A Genezis történetének középpontjában egy roma kisfiú áll, akinek gyerekkora drasztikusan véget ér, amikor egy brutális támadásban elveszíti a…
továbbhír
Bogdán Árpád Genezis címmel készült második mozifilmjét meghívta a 68. Berlinále a Panorama Special válogatásába. A rendező új filmje a bűn, a…
továbbhír
The Rub című kísérleti filmjükkel térnek vissza a Berlinale egyik mellékprogramjának, a Kritikusok Hetének versenyébe, emellett 2016. október 8.-a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié