hír
A változó médiatér, a digitális tér és az eszközeinek lehetőségeiről, veszélyeiről és ezek kezeléséről esett szó a miskolci az NMHH médiatudatosság…
továbbhír
A magyar filmfesztiválok helyzetével foglalkozó könyvet jelentet meg az MMA MKI Dr. Kollarik Tamás szerkesztésében. A Filmfesztiválkörkép az I.…
továbbmagazin
Magyarországon a filmipar évente többszáz milliárdos forgalmat bonyolít, de ezzel párhuzamosan a filmkészítés több területén is szakemberhiány lépet…
továbbhír
December 1-jén az Oscar-díjas Rófusz Ferenc lesz a MOME vendége. A kétórás eseményen a rendező mesél pályájának állomásairól, a beszélgetés mellett…
továbbhír
Szeptember 14-én kerül sor Rózsa Miklós, a Ben-Hur Oscar-díjas magyar zeneszerzőjéről szóló életrajzi kötetek bemutatójára a Francia Intézetben. Az…
továbbhír
Március 31-én tartották meg a Hagyomány és haladás – Beszélgetések a magyar filmszakma kiemelkedő szereplőivel című rendezvénysorozat legújabb…
továbbhír
Március 31-én folytatódnak a Hagyomány és haladás című filmes tematikájú online estek Beszélgetések a magyar filmszakma kiemelkedő…
továbbhír
Egy éven keresztül ünnepelte a MOME névadójának, a sokoldalú magyar művész és formatervező, Moholy-Nagy László születésének 125. évfordulóját. A…
továbbhír
Október 30-án hazai és hollywoodi tapasztalatairól tart mesterkurzust a MOME hallgatóinak Csupó Gábor filmrendező, a beszélgetés online élőben is…
továbbhír
Több évtizeddel az eredeti könyvek megjelenése után, idén novemberben jelenik meg először magyar nyelven Hollywood két magyar származású…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié