hír
Az áprilisi számban a magyar filmrendezőnők múltját, jelenét és jövőjét vizsgálják, Huszárik Zoltán Szindbádjának színvilágát, és a '48-as…
továbbhír
Márciusban is érdemes forgatni a Filmvilágot, mert a legújabb számban interjúkat olvashatunk Kende Jánossal, valamint a Guerilla és az Apró mesék…
továbbhír
A Filmvilág februári számában megemlékeznek Kósa Ferenc munkásságról, az összeállításokban elmerülnek a francia árnyak között, és a magyar filmek…
továbbhír
Az idei első Filmvilág a francia árnyvilág és a japán animáció mezejére kalauzol, olvashatunk benne interjúkat Sára Sándorral és Pálfi Györggyel,…
továbbhír
Az évzáró lapszám középpontjában Reisz Gábor és a Rossz versek áll, de feltárulnak David Lynch és a cseh Jan Švankmajer szürrealista álomvilágai és…
továbbhír
A legújabb szám alaposan kivesézi a hollywoodi film egyik fordulópontját, a konzervatív gyártási kódex 1934-es bevezetését, két novemberi magyar…
továbbhír
Az októberi szám elmerül Ingmar Bergman életművében, melyben a szeretetképtelenség és a magány a legnagyobb büntetés. Olvashatsz kritikát a…
továbbhír
Az immár színesben megjelenő Filmvilág szeptemberi számában a Napszállta rendezőjével, Nemes Jeles Lászlóval és Traub Viktória animációs rendezővel…
továbbhír
Az augusztusi filmvilág a természet és civilizáció filmen való ellenállását veszi górcső alá, de olvasható interjú a Virágvölgy Karlovy Varyban…
továbbhír
A júliusi, immár színes köntöst öltött Filmvilágban a fókusz a Vietnami háború filmes ábrázolására helyeződik, míg hazai fronton Grunwalsky…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié