hír
Márciusban is érdemes forgatni a Filmvilágot, mert a legújabb számban interjúkat olvashatunk Kende Jánossal, valamint a Guerilla és az Apró mesék…
továbbhír
A Filmvilág februári számában megemlékeznek Kósa Ferenc munkásságról, az összeállításokban elmerülnek a francia árnyak között, és a magyar filmek…
továbbhír
Az idei első Filmvilág a francia árnyvilág és a japán animáció mezejére kalauzol, olvashatunk benne interjúkat Sára Sándorral és Pálfi Györggyel,…
továbbhír
Az évzáró lapszám középpontjában Reisz Gábor és a Rossz versek áll, de feltárulnak David Lynch és a cseh Jan Švankmajer szürrealista álomvilágai és…
továbbhír
A legújabb szám alaposan kivesézi a hollywoodi film egyik fordulópontját, a konzervatív gyártási kódex 1934-es bevezetését, két novemberi magyar…
továbbhír
Az októberi szám elmerül Ingmar Bergman életművében, melyben a szeretetképtelenség és a magány a legnagyobb büntetés. Olvashatsz kritikát a…
továbbhír
Az immár színesben megjelenő Filmvilág szeptemberi számában a Napszállta rendezőjével, Nemes Jeles Lászlóval és Traub Viktória animációs rendezővel…
továbbhír
Az augusztusi filmvilág a természet és civilizáció filmen való ellenállását veszi górcső alá, de olvasható interjú a Virágvölgy Karlovy Varyban…
továbbhír
A júliusi, immár színes köntöst öltött Filmvilágban a fókusz a Vietnami háború filmes ábrázolására helyeződik, míg hazai fronton Grunwalsky…
továbbhír
A Filmvilág júniusi számában az idén elhunyt Miloš Formanról olvashatunk összeállítást, de Zdeněk Miler Kisvakondja, Révész Bálint Granny Projectje,…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié